krpan in druščina postani član

Naslov teme: VODENJE KNJIGOVODSTVA S POVEZAVO SERVISA

2545  07.03.2006 - 10:05h / Ostalo / Avtor: MITELA / 54 / 8

Zelo me zanimajo vaše izkušnje vodenja knjigovodstva malega podjetja preko internetne povezave s servisom. Knjiženje bi opravljali sami, seveda z njihovo kontrolo, servis bi obračunaval tudi OD in prispevke, ter seveda izdelal bilanco. Na tak način bi dokumentacija ostajala v podjetju in tudi stroški bi bili po mojem mnenju nižji. Seveda je investicija najbrž nakup programa. Prosim za vaše mnenje.

uršika - 07.03.2006 - 10:30

Investicija je tudi server. Jaz delam tako, da se preko internetra(moram imeti ADSL), priključim na njihov server in nato vstopam v program.
Imate tri možnosti: 1.da izberete takšen servis, ki ima sam program in dovolj močan server in se vi preko interneta priključite k njim, kjer imate dostop do nekaterih modulov programa (fakturiranje, saldakonti, blagovno knjigovodstvo, likvidiranje ...), ostale operacije so vam zaprte imate pa možnost pregleda, taki servisi so redki, če so sploh.
2.sami nabavite program in server, ter se servis dostopa k vam.
3.kupite ožji obseg programa, na katerem boste delali vi, servis ima nadaljevanje tega programa in vaše podatke samo prenesete k njemu, kjer jih potem ndgrajuje on. Takšne rešitve so možne s programom Pantheon.

Lep pozdrav.

krneki - 07.03.2006 - 11:23

Pozdravljeni,
pri nas stranke dostopajo na naš program in na naš server (torej opcija 1) in zadeva fino funkcionira.

jest - 07.03.2006 - 13:24

LP, Koliko ti je Pantheon plačal za to reklamo ?????

Rač. servis - 07.03.2006 - 18:11

Hahahaha....

Mr_X - 07.03.2006 - 23:06

Se strinjam z zadnjim ... to je lahko le joke

uršika - 08.03.2006 - 13:13

Kot servis sem dobila licence zastonj, moram plačevati vzdrževanje teh.
Pred leti je imel Pantheon ponudbo, ko si lahko dobil 10 licenc. Vendar ni bil pogoj reklamiranje, imajo pa moj servis objavljen na svojih spletnih straneh. Pa naj fafšija deluje še naprej, :)))

ian - 08.03.2006 - 10:25

ni samo Pantheon, tudi drugi imajo podobne opcije. na primer: ........

Mr_X - 08.03.2006 - 22:30

"Knjiženje bi opravljali sami, seveda z njihovo kontrolo" ..

verjetno se nismo razumeli..., stvari seveda delujejo na ta način bp. tehnično, vendar me ne more nihče prepričati da nekdo kontrolira knjiženje nekoga tretjega na daljavo brez papirjev ...

Jaz recimo vse dokumente preskeniram v pdf., dokumenti ostanejo pri stranki pri nas pa se poknjiži s slikovnim materialom. Začuda se tudi noben dokument ne izgubi in če je material pravilno indeksiran ga v trenutku poiščeš (BREZ LISTANJA PO FASCIKLU) saj se ti ob kliku na vnos v galvni knjigi po želji zraven prikaže tudi dokument - to je tehnologija :)

prav nič nimam proti nobeni IT hiši verjemite :)