Naslov teme: Obračun ur plač
418 31.08.2000 - 08:17h / Ostalo / Avtor: škrat / 122 / 4
Zanima me, če je zakonsko določeno kako se naj obračunavajo ure. Smo namreč gostinsko podjetje z 7 urnim delovnikom, ki poteka tudi vsako drugo soboto oz. vsako drugo nedeljo.Med tednom pa dvoizmesnko. Sedaj smo obracunavali vse ure enako 1:1. Ali bi morali obračunati naprimer popoldanske ure z višjo tarifo, kakor tudi ure ki se opravijo med prazniki in v Nedeljah? V tekočem mesecu pa nastanejo tudi preseški ur (nadure) kako naj se obračunajo te? Je to kaj zakonsko določeno? Prosim če mi lahko s svojim znanjem pomagate!






skitnica - 31.08.2000 - 09:27
dragi gistinec - zakon o delovnih razmerjih, kateri ima že dolgo brado kot Kralj Matjaž- kolektivne pogodbe pa vemo kakšne so -
nadure "moraš plačati po zakonu" in to v obliki denarja ali prostega dneva
delo v gostinstvu je turnusno delo-torej narava dela je taka in zato razni dodatki na popoldansko delo odpadejo.
l.p.
MARTIN KRPAN - 31.08.2000 - 10:58
Sem se že ustrašil, da si muha enodnevnica. En dan si se skoraj vžgal, potem te pa naslednji dan ni bilo. Vsi smo si oddahnili.
Pepita - 31.08.2000 - 17:28
Zelo rada bi se strinjala s teboj, pa se določbe kolektivne pogodbe in zakon ne. Tudi delovni inšpektorji dosledno zahtevajo za delo v popoldanski izmeni 10% višji osebni dohodek, nove izplačilne liste itd. Na delo v nedeljo in praznik je obvezna 50% višja tarifa kot noramel dan. Žal, realnost je kruta. Verjemi da je tako, ker sem morala popravljati za nazaj.
Sonček - 01.09.2000 - 09:51
Dragi škrat, dobro si oglej Kolektivno pogodbo za gostinstvo in turizem, pa ti bo vse jasno.