Imate kakšen pameten predlog rezervacij za tovrstne zasebnike, da bi lahko zmanjšali dobiček?V OS samo avto, ki je že amortiziran, letos bo nakup novega.
Jest - 19.01.2002 - 16:00
V preteklih letih ste imeli preveliko stopnjo amortizacije. Amortizacija ni bila usklajena z življensko dobo OS - in rezultat je tu !!!
LP
čarovnica - 19.01.2002 - 16:30
A nisi prebral vprašanja? Reneja ne zanima rezultat! Kakšno pametno varianto mu povej, kako zmanjšati dobiček oziroma kakšne rezervacije, čeprav so te rezervacije pesek v oči, vendar v primeru taxi službe, je kar nekaj tveganj. Poleg tega pa bo nabavil nov avto.
Matjaž K - 20.01.2002 - 17:14
Glede na vsebino vprašanja bom samo napisal:
NE GA SRAT Z REZERVACIJAMI ZA OSNOVNA SREDSTVA!!!! Takšnih rezervacij NI. So samo (v 2001 zadnjič) rezervacije za investicijsko VZDRŽEVANJE.
Sicer pa ne pride v poštev niti 10% davčna olajšava za nameravane investicije, ker se ne more izkristiti za nakup osebnih avtomobilov (kar taxi nedvomno je, razen če vozite ljudi z avtobusom).
LP
Jest - 20.01.2002 - 18:21
Matjaž - OK !!!
Samo mislim, da se zgodilo na Ustavnem sodišču, da je člen (ddv), ki govori o stroških in nakupih avtomobilov padel!!!
Daj malo poglej.
LP
Matjaž K - 21.01.2002 - 12:20
Četudi je padel in je US razveljavilo ta člen, še vedno veljata ZDoh in ZDDPO- ta pa določata, da ivesticijske olajšave (10%, 40%) niso možne za investicije v osebne avtomobile.
Sem pa slišal, da naj bi spremebe v zvezi z vstopnim DDV pri osebnih avtomobilih bile (če bodo) nastopile s spremembami ZDDV.
LP
JEST - 21.01.2002 - 14:55
Nekaj se pripravlja v novem zakonu od dobička pravnih oseb. Konkretnega novega pa nič !
LP
Matjaž K - 22.01.2002 - 11:43
Predlog za leto 2002.
Prostovoljno si izberite višjo zavarovalno osnovo za prispevke za socialno varnost.
Prvič: imeli boste več stroškov, ki jih noben davkar ne bo mogel izpodbiti in drugič, to je investicija v vašo pokojnino (upajte samo, da ne bodo pokojnin preko ZPIZ do časa, ko boste šli v pokoj, preveč oklestili).
LP
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Jest - 19.01.2002 - 16:00
V preteklih letih ste imeli preveliko stopnjo amortizacije. Amortizacija ni bila usklajena z življensko dobo OS - in rezultat je tu !!!
LP
čarovnica - 19.01.2002 - 16:30
A nisi prebral vprašanja? Reneja ne zanima rezultat! Kakšno pametno varianto mu povej, kako zmanjšati dobiček oziroma kakšne rezervacije, čeprav so te rezervacije pesek v oči, vendar v primeru taxi službe, je kar nekaj tveganj. Poleg tega pa bo nabavil nov avto.
Matjaž K - 20.01.2002 - 17:14
Glede na vsebino vprašanja bom samo napisal:
NE GA SRAT Z REZERVACIJAMI ZA OSNOVNA SREDSTVA!!!! Takšnih rezervacij NI. So samo (v 2001 zadnjič) rezervacije za investicijsko VZDRŽEVANJE.
Sicer pa ne pride v poštev niti 10% davčna olajšava za nameravane investicije, ker se ne more izkristiti za nakup osebnih avtomobilov (kar taxi nedvomno je, razen če vozite ljudi z avtobusom).
LP
Jest - 20.01.2002 - 18:21
Matjaž - OK !!!
Samo mislim, da se zgodilo na Ustavnem sodišču, da je člen (ddv), ki govori o stroških in nakupih avtomobilov padel!!!
Daj malo poglej.
LP
Matjaž K - 21.01.2002 - 12:20
Četudi je padel in je US razveljavilo ta člen, še vedno veljata ZDoh in ZDDPO- ta pa določata, da ivesticijske olajšave (10%, 40%) niso možne za investicije v osebne avtomobile.
Sem pa slišal, da naj bi spremebe v zvezi z vstopnim DDV pri osebnih avtomobilih bile (če bodo) nastopile s spremembami ZDDV.
LP
JEST - 21.01.2002 - 14:55
Nekaj se pripravlja v novem zakonu od dobička pravnih oseb. Konkretnega novega pa nič !
LP
Matjaž K - 22.01.2002 - 11:43
Predlog za leto 2002.
Prostovoljno si izberite višjo zavarovalno osnovo za prispevke za socialno varnost.
Prvič: imeli boste več stroškov, ki jih noben davkar ne bo mogel izpodbiti in drugič, to je investicija v vašo pokojnino (upajte samo, da ne bodo pokojnin preko ZPIZ do časa, ko boste šli v pokoj, preveč oklestili).
LP