V kolikor ste blago prevzeli (po pariteti) aprila, sem mnenja, da nastane obveznost za obračun DDV 15.5.2013. Pravtako nastane v maju pravica do odbitka DDV.
? - 16.05.2013 - 16:06
še bo štala...
Martin Krpan - 17.05.2013 - 09:11
Bmd ima prav :).
Tokrat so tudi brdavsi z menoj na isti liniji (ali pa sem jaz na isti liniji, kot brdavsi :)). Če pa je - bo štala, pa je to predvsem zato, ker tudi z zakonodajo (berite - niti z Direktivo) ni možno zaobjeti 100% vseh možnih primerov, da se bodo rekapitulacijska poročila in pridobitve "skladale" :).
z zakonodajo (berite - niti z Direktivo) ni možno zaobjeti 100% vseh možnih primerov, da se bodo rekapitulacijska poročila in pridobitve "skladale"
Je pa možno z uporabo ZKP : po ZKP v gornjem primeru ne smatraš, da račun (sploh!) še ni bil izdan (kot tolmačijo - te), ampak da začne učinkovati (beri : kao da je izdan) na dan prevzema blaga.
Seveda pa vsak po svoji pameti in s svojo metlo "štalo kida". lp
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
bmd - 16.05.2013 - 15:55
V kolikor ste blago prevzeli (po pariteti) aprila, sem mnenja, da nastane obveznost za obračun DDV 15.5.2013. Pravtako nastane v maju pravica do odbitka DDV.
? - 16.05.2013 - 16:06
še bo štala...
Martin Krpan - 17.05.2013 - 09:11
Bmd ima prav :).
Tokrat so tudi brdavsi z menoj na isti liniji (ali pa sem jaz na isti liniji, kot brdavsi :)). Če pa je - bo štala, pa je to predvsem zato, ker tudi z zakonodajo (berite - niti z Direktivo) ni možno zaobjeti 100% vseh možnih primerov, da se bodo rekapitulacijska poročila in pridobitve "skladale" :).
Bom pa še kakšno več o tem rekel na http://www.davkoplacevalci.com/spodsekajmo-neznanje/aktualno
? - 17.05.2013 - 16:34
z zakonodajo (berite - niti z Direktivo) ni možno zaobjeti 100% vseh možnih primerov, da se bodo rekapitulacijska poročila in pridobitve "skladale"
Je pa možno z uporabo ZKP : po ZKP v gornjem primeru ne smatraš, da račun (sploh!) še ni bil izdan (kot tolmačijo - te), ampak da začne učinkovati (beri : kao da je izdan) na dan prevzema blaga.
Seveda pa vsak po svoji pameti in s svojo metlo "štalo kida". lp