krpan in druščina postani član

Naslov teme: prefakturiranje - hotel - letalo

2592  15.06.2015 - 10:04h / DDV / Avtor: j-j- / 184 / 3

Poslovni partner iz EU z id št. nam je izstavil račun za stroške nočitve (organizirali so srečanje v eu),

mi pa njim izstavimo račun za stroške aviona. Kako je z ddv-jem? Ali za nočitev naredim samoobdavčitev? Ali je račun za avion obrač. po 25.čl. zddv in se poroča v RP-O?

Martin Krpan - 15.06.2015 - 11:09

Absolutno premalo podatkov (+ zmedeno vprašanje :)) za  korektno razmišljanje in okviren odgovor.

 

Več ali manj pa si pri navedenih zadevah (vsaj "občutek", me vodi v to smer, sama vsebina vprašanja ne :)) srečujemo s pojmom "enotna transakcija" (oz. enotna storitev), če so izpolnjeni vsi pogoji, ki jih več ali manj opredeljuje evropska sodna praksa s področja DDV.

j-j- - 15.06.2015 - 11:41

Poslovni partner iz NL je organiziral srečanje poslovih partnerjev v GB. Izstavil nam je račun za hotel. Ali moram narediti samoobdavčitev? V mailu pa nam je sporočil, da jim lahko zaračunamo dejanske stroške prevoza. Kako pa je z izdanim računom, kar se tiče DDVja - prevoz z letalom? Hvala.

Uredništvo - 17.06.2015 - 08:32