Ali je izplačilo vsaj tri leta starega nerazporejenega dobička obdavčeno z dohodnino?
Hvala in lp
Računovodja - 13.11.2002 - 15:05
Ne.
fani - 13.11.2002 - 16:29
Kako da ne??? Izplačilo dobićke ti gre lepo v dohodninsko napoved in te 1,2,3, vrže v višji razred.
DDDD - 13.11.2002 - 16:39
Mislim, da je računovodja zamenjal Davek od dobičkov iz kapitala za Davek od dohodkov iz premoženja. V ta su uvrščajo dobički in so dohodninsko obdavčeni tudi po 3 letih.
starka - 14.11.2002 - 08:37
pa izplačevalec naj se spomni tudi na to, ali je v letu, iz katerega je nerazporejen dobiček, koristil investicijske olajšave. Pred pretekom 5 let po koriščenju inv.olajšav ne sme izplačevati dobička oziroma mora v letu izplačila povečati davčno osnovo za koriščene invest.olajšave. Torej pazite. Akontacija dohodnine pa je vsekakor 25% za fizične osebe, za pravne osebe pa je ni, če je obračunal in plačal Davek od dobička pravnih oseb.
Računovodja - 14.11.2002 - 15:52
Se strinjam s predhodniki in se opravičujem za prejšnjo napako.
LP.
a - 15.11.2002 - 08:57
Hvala.
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Računovodja - 13.11.2002 - 15:05
Ne.
fani - 13.11.2002 - 16:29
Kako da ne???
Izplačilo dobićke ti gre lepo v dohodninsko napoved in te 1,2,3, vrže v višji razred.
DDDD - 13.11.2002 - 16:39
Mislim, da je računovodja zamenjal Davek od dobičkov iz kapitala za Davek od dohodkov iz premoženja. V ta su uvrščajo dobički in so dohodninsko obdavčeni tudi po 3 letih.
starka - 14.11.2002 - 08:37
pa izplačevalec naj se spomni tudi na to, ali je v letu, iz katerega je nerazporejen dobiček, koristil investicijske olajšave. Pred pretekom 5 let po koriščenju inv.olajšav ne sme izplačevati dobička oziroma mora v letu izplačila povečati davčno osnovo za koriščene invest.olajšave. Torej pazite.
Akontacija dohodnine pa je vsekakor 25% za fizične osebe, za pravne osebe pa je ni, če je obračunal in plačal Davek od dobička pravnih oseb.
Računovodja - 14.11.2002 - 15:52
Se strinjam s predhodniki in se opravičujem za prejšnjo napako.
LP.
a - 15.11.2002 - 08:57
Hvala.