Z dnem 28.08.2017 je naš zaposleni dal odpoved pogodbe. Ali res mora vrniti regres za dopust?
Hvala.
Mutni posli - 29.08.2017 - 12:08
Da, vendar sorazmerni del, sedaj mu tako še teče odpovedni rok. Torej bo prekinil npr. 30.9.2017, vrniti mora 3/12 regresa, mu poračunate pri zadnji plači.
ADA - 29.08.2017 - 12:38
Regres za celo leto: 804,96, sorazmerni del za devet mesecev je 603,72. On je dobil 676,17, se pravi, da mora vrniti 72,45????
žabca - 29.08.2017 - 13:47
V moji praksi,se za takšen znesek ni vračalo,saj je navišji dovoljen regres nad 1.000,00eur (70% povprečne v RS) in dvomim, da bi prekoračeval. Če pa vstrajate na vračilu, pa lahko.
ADA - 29.08.2017 - 14:21
Zanima me še ali se mora delavec strinjati z vračilom???.
Hvala.
Simbi - 29.08.2017 - 16:20
Ni nujno, da se strinja, lahko ga tožite.
Če se pa strinja in mu naredite pobot s plačo, pa mora biti to strinjanje (za pobot) v pisni obliki.
Turist - 30.08.2017 - 10:42
Ali je potrebno popraviti tudi REK-1 ?
obtimist - 30.08.2017 - 17:05
Delavec mora dati soglasjke k poračunu pri plači sicer delodajalec ne sme samovolno posegati v plačo delavca. Sledi tožba in visoki stroški delavca, kajti nedvomno bo pravdo izgubil.
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Davčne knjige v elektronski obliki!
Edina slovenska davčna knjižnica v elektronski obliki. e-DELUX knjige
Mutni posli - 29.08.2017 - 12:08
Da, vendar sorazmerni del, sedaj mu tako še teče odpovedni rok. Torej bo prekinil npr. 30.9.2017, vrniti mora 3/12 regresa, mu poračunate pri zadnji plači.
ADA - 29.08.2017 - 12:38
Regres za celo leto: 804,96, sorazmerni del za devet mesecev je 603,72. On je dobil 676,17, se pravi, da mora vrniti 72,45????
žabca - 29.08.2017 - 13:47
V moji praksi,se za takšen znesek ni vračalo,saj je navišji dovoljen regres nad 1.000,00eur (70% povprečne v RS) in dvomim, da bi prekoračeval. Če pa vstrajate na vračilu, pa lahko.
ADA - 29.08.2017 - 14:21
Zanima me še ali se mora delavec strinjati z vračilom???.
Hvala.
Simbi - 29.08.2017 - 16:20
Ni nujno, da se strinja, lahko ga tožite.
Če se pa strinja in mu naredite pobot s plačo, pa mora biti to strinjanje (za pobot) v pisni obliki.
Turist - 30.08.2017 - 10:42
Ali je potrebno popraviti tudi REK-1 ?
obtimist - 30.08.2017 - 17:05
Delavec mora dati soglasjke k poračunu pri plači sicer delodajalec ne sme samovolno posegati v plačo delavca. Sledi tožba in visoki stroški delavca, kajti nedvomno bo pravdo izgubil.