krpan in druščina postani član

Naslov teme: poračun vstopnega ddv pri OS

2341  01.08.2018 - 10:58h / Ostalo / Avtor: REMI / 76 / 2

D.o.o. ima v registru OS osebno vozilo, od katerega je bil prvotno odbit vstopni DDV, ker je bil namen nakupa dajanje vozila v najem. Ker ni bilo povpraševanja je davčno mnenje, da vozilo ne prinaša želenih prihodkov in smo naredili poračun - vrnili vstopni DDV z zamudnimi obrestmi. V registru OS imamo kot nabavno vrednost evidentirano vrednost brez vstopnega DDV, ker smo si ga ob nabavi odbijali. Zdaj pa smo ta odbiti DDV vrnili, torej je nabavna vrednost višja. Kakšen je pravilen postopek knjiženja povečanja nabavne vrednosti, kar seveda posledično vplivana višino amortizacije. In še dodatno vprašanje - že preteklo leto je bilo vozilo amortizirano - ali lahko upoštevamo višjo amortizacijo za nazaj ?

REMI - 02.08.2018 - 07:27

Nihče ne ve ?

silba - 03.08.2018 - 15:42

povečanje nabavne vrednosti za DDV in se od tako povečanega zneska obračuna amortizacija.  Lahko naredite kot popravek napake v tekočem obdobju. ker gotovo ne gre za bistveno napako. to pomeni:

1. povečanje nabavne vrednosti/-odbitni DDV

2. izračuna amortizacije kot bi morala biti od višje vrednosti do dneva povečanja in razliko do že obračunane iknjižiti => strošek amort/popravek vrednosti