Zanima me, če na osnovi karantenske odločbe vseeno damo za Zavod prijavo za povračilo, kljub temu, da delavec dela od doma. Kaj delate v praksi?
Brigitte - 07.02.2022 - 12:05
Ne. Če delavec dela od doma, potem vam ne pripada nadomestilo. Ko oddate vlogo za nadomestilo za karanteno, morate tudi obkljukati izjavo, da delavcu ne morete zagotoviti dela od doma.
Če pa bo delavec uradno v karanteni in neuradno delal od doma, pa je to interna zadeva, ki je ne razglašate :)
V praksi pa vidimo svašta. Tudi take primere, ko so delavci doma zaradi karantene, višje sile, tudi bolniške, pa delajo. Nekateri tudi celo na delovnem mestu.
MOJCA - 07.02.2022 - 12:42
Od kdaj velja bolniško nadomestilo za covid? Pojavlja se vprašanje – od kdaj vam zdravnik kot razlog odsotnosti z dela piše izolacijo? Od prvega dne slabega počutja ali od potrjene okužbe s PCR-testom? Dejstvo je, da dokler nimate uradno potrjene okužbe s covidom (se pravi s PCR-testom), nimate pravice do bolniškega staleža iz razloga izolacije. Ste pa lahko za čas, ko čakate na rezultat PCR-testa (čas trajanja prejema rezultatov se zaradi velika števila testov podaljšuje) v bolniškem staležu iz razloga bolezen. Če se kasneje ugotovi, da je PCR-test pozitiven, je lahko razlog bolniškega staleža »izolacija« tudi za nazaj (se pravi od začetka simptomov). Ali lahko delavec dela od doma, če je okužen s covid-19? V primeru, da je delavec okužen s COVID-19, a želi oz. lahko opravlja delo od doma, je to tudi mogoče. A v tem primeru je seveda upravičen do izplačila plače in ne do bolniškega staleža.
Buša - 09.02.2022 - 10:29
Hvala za odgovore. Tako delam, a eni me hočejo prepričat drugače :-) Potem so odločbe o karanteni za nas za v fascikel, oziroma jih ne potrebujemo. Al kaj naredite z njimi?
Davčne knjige v elektronski obliki!
Edina slovenska davčna knjižnica v elektronski obliki. e-DELUX knjige
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Informativni izračun dohodnine - 2024
Izračunaj svojo dohodninsko obveznost - izračun dohodnine za 2023 in pretekla leta. Izračun dohodnine 2012-2024
Brigitte - 07.02.2022 - 12:05
Ne. Če delavec dela od doma, potem vam ne pripada nadomestilo.
Ko oddate vlogo za nadomestilo za karanteno, morate tudi obkljukati izjavo, da delavcu ne morete zagotoviti dela od doma.
Če pa bo delavec uradno v karanteni in neuradno delal od doma, pa je to interna zadeva, ki je ne razglašate :)
V praksi pa vidimo svašta. Tudi take primere, ko so delavci doma zaradi karantene, višje sile, tudi bolniške, pa delajo. Nekateri tudi celo na delovnem mestu.
MOJCA - 07.02.2022 - 12:42
Od kdaj velja bolniško nadomestilo za covid?
Pojavlja se vprašanje – od kdaj vam zdravnik kot razlog odsotnosti z dela piše izolacijo? Od prvega dne slabega počutja ali od potrjene okužbe s PCR-testom? Dejstvo je, da dokler nimate uradno potrjene okužbe s covidom (se pravi s PCR-testom), nimate pravice do bolniškega staleža iz razloga izolacije. Ste pa lahko za čas, ko čakate na rezultat PCR-testa (čas trajanja prejema rezultatov se zaradi velika števila testov podaljšuje) v bolniškem staležu iz razloga bolezen. Če se kasneje ugotovi, da je PCR-test pozitiven, je lahko razlog bolniškega staleža »izolacija« tudi za nazaj (se pravi od začetka simptomov).
Ali lahko delavec dela od doma, če je okužen s covid-19?
V primeru, da je delavec okužen s COVID-19, a želi oz. lahko opravlja delo od doma, je to tudi mogoče. A v tem primeru je seveda upravičen do izplačila plače in ne do bolniškega staleža.
Buša - 09.02.2022 - 10:29
Hvala za odgovore. Tako delam, a eni me hočejo prepričat drugače :-)
Potem so odločbe o karanteni za nas za v fascikel, oziroma jih ne potrebujemo. Al kaj naredite z njimi?