Naslov teme: Nadure
1793 12.06.2026 - 22:50h / Ostalo / Avtor: Miha / 490 / 4
Na plačilni listi mi navede koriščenje ur. In sicer ista postavka kot redna ura, ne da mi nobenega dodatka. Torej 1 za 1.
To ni prav?
Kaj lahko in kaj naj naredim?
Korenjček - 13.06.2026 - 03:04
Ne veliko. Spomnite ga, kar vam je obljubil. Pa zapomnite si za drugič.
Helena - 13.06.2026 - 06:48
Povejte mu, da ko koristite nadure - naj obračuna dodatek za nadure!
Na plači:
- navadna ura - koriščenje
- pazite, da obračuna dodatek za delovno dobo
- dodatek za naduro
PONAVADI:
- za nadure med od pon-sob 30%
- za nadure nedelja 50%
- za praznik 150%
In seveda treba upoštevati zavezujočo kolektivno pogodbo za vaše podjetje, kar pomeni da so lahko procenti nižji ali celo višji.
Mojca - 16.06.2026 - 02:32
Prijavit inšpekciji in nikol več ne bo, iz izkušenj povem.
kol - 22.06.2026 - 13:59
Če so vam odredili naduro (torej ure nad letnim fondom 2088 h), potem se mora obravnavati z dodatkom, kot nadura.
Če so vam pisno odredili ure za koriščenje (torej ure znotraj letnega fonda 2088 h), ker imate začasno prerazporeditev delovnega časa, se obravnava 1:1.





