krpan in druščina postani član

Naslov teme: Nadure

1793  12.06.2026 - 22:50h / Ostalo / Avtor: Miha / 490 / 4

Delodajalec zahteva, da koristim nadure. Ceprav je reko da nam bi jih izplačal ko smo delali,velko deali.
Na plačilni listi mi navede koriščenje ur. In sicer ista postavka kot redna ura, ne da mi nobenega dodatka. Torej 1 za 1.
To ni prav?
Kaj lahko in kaj naj naredim?


 

Korenjček - 13.06.2026 - 03:04

Ne veliko. Spomnite ga, kar vam je obljubil. Pa zapomnite si za drugič. 

Helena - 13.06.2026 - 06:48

Povejte mu, da ko koristite nadure - naj obračuna dodatek za nadure!

Na plači:
- navadna ura - koriščenje
- pazite, da obračuna dodatek za delovno dobo
- dodatek za naduro

PONAVADI:
- za nadure med od pon-sob 30%
- za nadure nedelja 50%
- za praznik 150%

In seveda treba upoštevati zavezujočo kolektivno pogodbo za vaše podjetje, kar pomeni da so lahko procenti nižji ali celo višji.
 

Mojca - 16.06.2026 - 02:32

Prijavit inšpekciji in nikol več ne bo, iz izkušenj povem.

kol - 22.06.2026 - 13:59

Če so vam odredili naduro (torej ure nad letnim fondom 2088 h), potem se mora obravnavati z dodatkom, kot nadura.
Če so vam pisno odredili ure za koriščenje (torej ure znotraj letnega fonda 2088 h), ker imate začasno prerazporeditev delovnega časa, se obravnava 1:1.