Naslov teme: DURS
6699 24.08.2007 - 10:21h / Ostalo / Avtor: Luka / 85 / 8
Pokličem danes na DURS Maribor, da preverim, če imamo slučajno na kakšnem kontu dolg, da pri potrdilu o plačanih davkih ne bi bilo presenečenja. Ker sem z DURS doslej kontaktiral samo z prijazno gospo na DDV, sem seveda najprej poklical njo. Jasno, da mi ona tu ne more pomagati, ker ima samo DDV. Me vpraša: "Kdo pa je vaš kontrolor?" Seveda nimam pojma, zato mi spet naredi uslugo in nekje poišče in mi pove številko. Pokličem svojo kontrolorko, ki mi dokaj prijazno pove, da smo čisti, kar se pa tiče nadomestila za stavbno zemljišče pa nima ona, ampak moram poklicat v knjigovodstvo. Mi da številko, pokličem, povem kaj bi rada, pa mi gospa reče :" Imam stranke in vam nimam časa tega zdaj iskat. Dajte na fax pismeni zahtevek."
Za crknit. Spet sem pri taki volji, da bi nekoga v luft spustil. Pa kaj se pa spet grejo. Najprej izpadeš bedak, ker ne veš kdo je tvoj kontrolor, potem pa še ti ta ne more dati vseh podatkov o tvojem morebitnem dolgu. Simič naj že enkrat nažene te programerje, pa informatike na DURSU, ki nimajo pojma o praksi. Na E-davke do zadnjega musa ne grem iz inata, naj si pogledajo Ajpesov način in prijaznost do uporabnika. Na Ajpesu se vedno najde nekdo, ki ti pomaga v trenutku. Na DURSU ob oddaji davčnih obračunov se pa vsi skrivajo, ker noben nima pojma, zato ker je aplikacija zakomlicirana in zasrana.
Za crknit. Spet sem pri taki volji, da bi nekoga v luft spustil. Pa kaj se pa spet grejo. Najprej izpadeš bedak, ker ne veš kdo je tvoj kontrolor, potem pa še ti ta ne more dati vseh podatkov o tvojem morebitnem dolgu. Simič naj že enkrat nažene te programerje, pa informatike na DURSU, ki nimajo pojma o praksi. Na E-davke do zadnjega musa ne grem iz inata, naj si pogledajo Ajpesov način in prijaznost do uporabnika. Na Ajpesu se vedno najde nekdo, ki ti pomaga v trenutku. Na DURSU ob oddaji davčnih obračunov se pa vsi skrivajo, ker noben nima pojma, zato ker je aplikacija zakomlicirana in zasrana.






- 24.08.2007 - 20:45
Čudi me, da pri zdravniku ljudje vedno čakajo po več ur brez problema in komentarjev, na davčni pa ponorijo, kljub temu, da so kontrolorke zelo prijazne in jim poskušajo po najboljši volji pomagati. Če bi kolega(-ica) pravilno izpolnjeval obrazce in jih pravočasno oddajal, se ne bi obremenjeval s tem ali je vse poravnano ali ne. Res pa je, da ima v knjigovodstvu referenta pregled nad vsemi konti, zato bi lahko že takoj poklical-a v knjigovodstvo, ne pa "gnjavila" cel kup referentk prej, samo zato, ker jih poznaš.
Iz lastne izkušnje ti lahko povem, da sama naročim kartico ali se dogovorim za preverbo stanja po telefonu, pa ni nobenih problemov. Tudi na DU so ljudje kot vsi drugi in po mojih izkušnjah in izkušnjah mnogih s katerimi se pogovarjam se zelo trudijo. Če pa ima cel kup strank, ki čakajo v vrsti za potrdilo, je pa povsem normalno, da te je prosila za vlogo po faxu. Če bi jaz stala v vrsti za potrdilo, bi se mi krepko trapasto zdelo, da se posvečajo nekomu, ki kliče po telefonu, nas pa cel kup v vrsti. Umiri se!
lili - 25.08.2007 - 12:55
G. Luka, mislim, da gre tu za čisto vašo osebno mišljenje, ki pa se zelo, zelo razlikuje od mojega!
Po mojih izkušnjah so namreč kontrolorke na durs zelo prijazne in ustrežljive - tudi po telefonu se lahko zmenim prav vse; če v določenem trenutku nimajo časa, me pokličejo nazaj. Poslujem tudi z e-davki: ko smo imeli težavo pri oddaji obrazca REK so mi prijazno pomagali - vse smo uredili preko e-pošte. Skratka: s prijaznimi medsebojnimi odnosi se doseže ravno nasprotno kot pa z nejevoljo....
aNI - 25.08.2007 - 15:29
Se popolnoma strinjam z lili! Res pa je, da mogoče njihovi "programerji" niso tapravi.
Neja - 25.08.2007 - 23:13
Luka, vi bi pa morali vedeti kakšne so vaše obveznosti za nadomestilo za uporabo .... zakaj je treba referentke moriti, ne razumem. A ni škoda časa ( vašega in njihovega ).
- 27.08.2007 - 17:28
lUKA, KAKŠNEGA SPOLA PA SI TI? ENKRAT SE PREDSTAVLJAŠ KOT MOŠKI, DVA STAVKA KASNEJE SI ŽE ŽENSKA.
JAKICA - 28.08.2007 - 16:30
Moje mišljenje pa je, da ni problem ne v spolu ne v prijaznosti. Problem je v tem, da davčna spreminja referente in njihove pozicije, ko pa zaprosiš za telefonske številke ali emaile obremenjuješ nekoga, ki za to seveda ni poklican. Če pa pokličeš v tajništvo, ti sicer telefone povedo, ampak kot je rečeno, jih obremenjuješ, jim vzameš veliko časa, jih nadleguješ. Mi je poznano, čeprav sem prijazna in vljudna in sama vem kako je to, da imaš hkrati stranke in telefone in da ti seveda po parih urah zmanjka energije.
Se pa strinjam, da bi bil način AJPES mnogo primernejši ali pa seznam in telefonske številke referentov, ki se skrivajo pod šifro 08-000 nekje na spletni strani. Lahko uredijo tudi tako, da nas sortirajo po abecedi in nam lepo napišejo - REFERENTKA POD ZAPOREDNO ŠTEVILKO 08-000 ima firme Ljubljana-Bežigrad od A do B tel 474. Bi bil to problem??
Pozdravček!!
- 28.08.2007 - 19:30
Mislim, da je AJPES veliko manj obremenjen z delom kot DURS. Saj je vsem poznano, da so firme in ljudje prešli na slednjega. AJPES je pa že prej imel "pošlihtane" programe, pa še marsikaj drugega, ker je sam skrbel zase, za DURS pa "skrbi" država, kar je razvidno na celi črti. Po moje DURSna čelu z g.d. nima kaj veliko besed pri vsem skupaj, ker je financiran s strani države, ampak lahko v okviru možnega dela po najboljših močeh. Sicer so pa referenteke (kontrolorke) na firmah dejansko tiste, ki so prišle iz bivšega SDK-ja. O prijaznosti pa vse najlepše! Kakor ti do njih, tako oni do tebe in obratno, če se le da.
Polonca - 29.08.2007 - 12:16
Tudi moje izkušnje z referneti DURS so dobre. Smo imeli pred časom nek prenos in je bilo potrebno več urejati pa se je dalo vse zmenit. Še nazaj so poklicali, če kaj ni štimalo. Seveda pa je potreben normalen pristop.