Naslov teme: M-3 odjava
3155 18.10.2001 - 13:49h / Ostalo / Avtor: Piki / 379 / 5
prekinitev delovnega razmerja-kateri datum se vpiše v obrazec M-3 odjava v rubriko :datum prenehanja zavarovanja?
Ali je to datum prekinitve ali je to prvi naslednji dan oziroma ali je datum prekinitve del. razmerja isti kot datum prenehanja zavarovanja?
Ali je to datum prekinitve ali je to prvi naslednji dan oziroma ali je datum prekinitve del. razmerja isti kot datum prenehanja zavarovanja?




zali - 18.10.2001 - 14:17
Odjava delavca se naredi po obrazcu M-1/2 v rubriko 23 zadnji delovni dan.
Od kot ti obrazec M3 tega več ni.
LP
ANERI - 18.10.2001 - 14:21
Obraze M-3 je namenjen spremembam, ki nastanejo med zavarovanjem. (sprememba priimka....)
Če pa se delavec odjavi iz podjetja, ker ne bo več v delovnem razmerju, pa ga morate odjaviti na istem obrazcu, kot ste ga prijavili.
Prekinitev delovnega razmerja se vpiše na obrazec M-2, pod rubriko 19 in 20 (stari obrazci) ali 22 in 23 (novi obrazci)
Vpiše pa se dan prenehanja. Če bo delavec prenehal del.razmerje jutri vpišete: datum prenehanja del.razm. 19.10.2001. Enak datum mora biti tudi v njegovi delovni knjižici.
previdna - 18.10.2001 - 14:29
ČE JE PREKINITEV DELOVNEGA RAZMERJA V PETEK SE VPIŠE DATUM DO NEDELJE,
DRUGAČE SE DOTIČNEMU PREKINE DELOVNA DOBA, KER GA BO NASLEDNJI
ZAPOSLI V PONEDELJEK. PRAKSA JE TAKA.
AP - 18.10.2001 - 15:52
1. NE KRIČI.
2. Vse je stvar dogovora.
Jasna - 19.10.2001 - 15:16
Končno glas pametnega v puščavi. Pa kaj danes res vsakdo čara in šara po delovnih knjižicah, če imal le čas? Za božjo voljo, če ne veste sami, pojdite nekam, kjer vam bodo to uredili za majhen denar. Posledice bodo nosili čez leta delavci, ko bodo hoteli v penzjon, pa kljub raznim vpisom v delovno knjižico, ne bo dovolj delovne dobe, zaradi raznih "strokovnjakov"!!!