Informativni izračun dohodnine - 2024
Izračunaj svojo dohodninsko obveznost - izračun dohodnine za 2023 in pretekla leta.
Izračun dohodnine 2012-2024
|
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV.
Davkoplacevalci.com
|
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji.
KRPAN RAČUNA NA PRSTE
|
Tukaj je prostor za vaš oglas.
Oglaševanje - tekstovni oglasi
|
Jurček - 13.10.2008 - 09:11
Ni tako!!
Izstavitev računa nalaga obveznost obračuna DDV in za vas tak račun pravico do vstopnega DDV.
- 13.10.2008 - 14:19
Račun v naprej ni račun ampak avans.
Geja - 14.10.2008 - 10:37
aja.
na zadnjem seminarju pa je nuša govorila da si lahko DDV odbijemo ko je storitev v celoti opravljena. Prav posebno je poudarila naročnine!!!!!!
Geja - 14.10.2008 - 10:37
aja.
na zadnjem seminarju pa je nuša govorila da si lahko DDV odbijemo ko je storitev v celoti opravljena. Prav posebno je poudarila naročnine!!!!!!
novinc - 13.10.2008 - 15:22
145. člen pravilnika
Davčni zavezanec, ki dobavlja blago oziroma storitve na podlagi vnaprejšnjega plačila (naročnine, ipd.) lahko, ne glede na drugi odstavek prejšnjega člena, izda račun zadnji dan obdobja, na katerega se plačilo nanaša, oziroma najpozneje do zadnjega delovnega dne naslednjega meseca po preteku davčnega obdobja, na katerega se plačilo nanaša.
V tem primeru ni treba izdati avansnega računa. DDV lahko odbijemo, ko smo plačali in smo dobili račun. lp
t. - 15.10.2008 - 09:23
Pravico do odbitka imate, ko dobite račun.
glejte a) točko 1. odst. 63. čl. ZDDV-1: Davčni zavezanec ima pravico da odbije DDV,... ki ga je dolžan plačati ali ga je plačal v Slo. za blago ali storitve, ki mu jih je ali mu JIH BO opravil drug davčni zavezanec.
Če mislite Nušo iz Zveze - jemljite to kot njeno mnenje, preverite raje Zakon.
brat od brivca - 15.10.2008 - 14:57
Pripomba t. glede Nuše je gotovo upravičena, če je govora o taisti Nuši, ki je imela pred desetletji čez prometni davek.
micika - 16.10.2008 - 07:04
Kar se tiče DDv-ja je moje mnenje, da je g. Špes (Martin Krpan) najbolje podkovan in zato že nekaj let hodim samo na njegove seminarje. Upoštevajte odgovor od t.