krpan in druščina postani član

Naslov teme: iz 40 na 20 ure

2280  04.04.2012 - 10:54h / Ostalo / Avtor: fran / 63 / 2

Ker se je poslovanje mojega sp-ja precej poslabšalo, razmišljam o ukrepih. imam enega zaposlenega delavca za nedoločen čas, 40 ur/teden.

Tehtam med odpovedjo in zaposlitvijo za krajši čas, 20 ur/teden.

 

Kako se spelje prezaposlitev na krajši delovni čas?

Naredim odpoved iz poslovnih razlogov in dam delavcu novo pogodbo? Mora biti za nedoločen čas, ali je lahko za določen čas?

Lahko potem čez npr. pol leta stanje ne bo boljše dam delavcu odpove iz poslovnih razlogov, da se bo prijavil na zavodu?

 

Hvala vam za vsakršno pomoč

Martin Krpan - 04.04.2012 - 20:39

Bi rade volje pomagal, pa vam ne znam. Osebno menim le, da je stvar zaposlitve za čas, ki je krajši od polnega delovnega časa, stvar DOGOVORA med delojemalcem in delodajalcem.

 

Za vse ostalo priporočam specializiranega strokovnjaka s področja delovnega prava.

mum - 05.04.2012 - 00:06

Ne gre za odpoved iz poslovnih razlogov, ampak za sporazumno odpoved .

Če je iz poslovnih razlogov, mu morate dati odpravnino in na to delovno mesto ne morete zaposliti novega delavca.

Gre nova zaposlitev za določen čas 20 ur, kje napišete recimo od 1.1. do najdalj 31.12.12 zaradi dela na projektu xy.

nato mu lahko vi date odpoved po 77.členu zakona o del. razmerjih. Delavec ima pravice na zavodu do nadomestila .