Trenutno nimamo dela. Zaposlenega bi dali na čakanje. Kakšen je postopek? Moramo komu kaj javiti? Kako je s plačo?
pikica - 31.05.2013 - 11:10
delavcu pošlješ obvestilo o napotitvi na začasno čakanje na delo. Na čakanje na delo pošlješ delavca, ker začasno ne moreš zagotavljati dela. namen tega je ohranitev zaposlitve . Delavecu moraš dati nadomestilo v višini 80% osnove (osnova je trimesečno povprečje plač). Na čakanju je lahko največ 6 mesec v koledarskem letu, po 6 mesecih mu pripada 100%.
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
pikica - 31.05.2013 - 11:10
delavcu pošlješ obvestilo o napotitvi na začasno čakanje na delo. Na čakanje na delo pošlješ delavca, ker začasno ne moreš zagotavljati dela. namen tega je ohranitev zaposlitve . Delavecu moraš dati nadomestilo v višini 80% osnove (osnova je trimesečno povprečje plač). Na čakanju je lahko največ 6 mesec v koledarskem letu, po 6 mesecih mu pripada 100%.