Mi lahko delodajalec kar tako zniža plačo ?? Ker pač reče, da ni denarja ??
Hvala za odgovore
00 - 15.07.2013 - 09:23
Zelo lahko , samo ne bi smel.
Piksi - 15.07.2013 - 09:58
Pogodbo preberi najprej, če so kaka določila not v zvezi z tem. Potem določimo, kaj sme in kaj ne sme ;)
juta - 15.07.2013 - 11:04
V pogodbi ne piše nič o tem...samo o odpovednih rokih...
Kaj mi je storiti ?? :(
? - 15.07.2013 - 11:41
Omeni mu delovno inšpekcijo - če pa se bojiš za službo, pa ne stori nič...
juta - 15.07.2013 - 12:32
Ni ravno vzpodbudno v mojem primeru...
Opa Zovalec - 15.07.2013 - 13:26
31. člen ZDR-1 kogentno določa:
(1) Pogodba o zaposlitvi mora vsebovati:
- določilo o znesku osnovne plače delavca v eurih, ki mu pripada za opravljanje dela po pogodbi o zaposlitvi ter o morebitnih drugih plačilih, (8. alnea v prvem odstavku)
Tu torej ne gre za pogodbeno svobodo, to v pogodbi enostavno mora biti, drugače ni skladna z zakonom!
juta - 15.07.2013 - 14:02
To pa je vzpodbudno, res :)))
Ampak kaj, ko se lahko v r.. vgriznem, če bo manjše izplačilo, kot je v pogodbi
lp
00 - 15.07.2013 - 14:12
Če se ne upaš upreti (delovna inšpekcija), potem se lahko vsaj tolažiš, da nimaš minimalca - tega ti pa ne bi mogel znižati.
CICA - 18.07.2013 - 14:52
Brez aneksa k pogodbi plače ne sem znižati.
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
00 - 15.07.2013 - 09:23
Zelo lahko , samo ne bi smel.
Piksi - 15.07.2013 - 09:58
Pogodbo preberi najprej, če so kaka določila not v zvezi z tem. Potem določimo, kaj sme in kaj ne sme ;)
juta - 15.07.2013 - 11:04
V pogodbi ne piše nič o tem...samo o odpovednih rokih...
Kaj mi je storiti ?? :(
? - 15.07.2013 - 11:41
Omeni mu delovno inšpekcijo - če pa se bojiš za službo, pa ne stori nič...
juta - 15.07.2013 - 12:32
Ni ravno vzpodbudno v mojem primeru...
Opa Zovalec - 15.07.2013 - 13:26
31. člen ZDR-1 kogentno določa:
(1) Pogodba o zaposlitvi mora vsebovati:
- določilo o znesku osnovne plače delavca v eurih, ki mu pripada za opravljanje dela po pogodbi o zaposlitvi ter o morebitnih drugih plačilih, (8. alnea v prvem odstavku)
Tu torej ne gre za pogodbeno svobodo, to v pogodbi enostavno mora biti, drugače ni skladna z zakonom!
juta - 15.07.2013 - 14:02
To pa je vzpodbudno, res :)))
Ampak kaj, ko se lahko v r.. vgriznem, če bo manjše izplačilo, kot je v pogodbi
lp
00 - 15.07.2013 - 14:12
Če se ne upaš upreti (delovna inšpekcija), potem se lahko vsaj tolažiš, da nimaš minimalca - tega ti pa ne bi mogel znižati.
CICA - 18.07.2013 - 14:52
Brez aneksa k pogodbi plače ne sem znižati.