Zanima me po novem Pravilniku ali se tudi boniteta šteje za M-4 (mi obračunavamo zaposlenemu boniteto za uporabo avtomobila).
Lepo prosim za odgovor.
Hvala.
Lp.
mimogrede - 12.04.2014 - 19:06
bonitete od vključno obračunskega meseca 2013 in naprej se vštevajo v pokojninsko osnovo v skladu z ZPIZ-2, ki v 30. členu določa, da je pokojninska osnova mesečno povprečje (vseh) osnov zavarovanca za posamezno leto zavarovanja, od katerih so bili plačani prispevki za obvezno zavarovanje
torej: ker se bonitete po ZPIZ-2 vštevajo osnovo za obračun prispevkov in s tem tudi v pokojninsko osnovo, se posledično poročajo v M4 - tako njihov bruto znesek kot tudi v zvezi z njimi plačani PIZ prispevki
lasy - 14.04.2014 - 19:21
V M-4 se prišteje znesek, od katerega je plačana dohodnina
Upokojensko delo po ZUTD-A/B
Izračunaj svoj dohodek - obračun začasnega ali občasnega dela upokojencev. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
mimogrede - 12.04.2014 - 19:06
bonitete od vključno obračunskega meseca 2013 in naprej se vštevajo v pokojninsko osnovo v skladu z ZPIZ-2, ki v 30. členu določa, da je pokojninska osnova mesečno povprečje (vseh) osnov zavarovanca za posamezno leto zavarovanja, od katerih so bili plačani prispevki za obvezno zavarovanje
torej: ker se bonitete po ZPIZ-2 vštevajo osnovo za obračun prispevkov in s tem tudi v pokojninsko osnovo, se posledično poročajo v M4 - tako njihov bruto znesek kot tudi v zvezi z njimi plačani PIZ prispevki
lasy - 14.04.2014 - 19:21
V M-4 se prišteje znesek, od katerega je plačana dohodnina