krpan in druščina postani član

Naslov teme: Interventni zakon

1761  05.06.2026 - 17:01h / Dohodnina / Avtor: Ana / 1010 / 8

Ali kdo ve kaj se dogaja z interventnim zakonom

B - 06.06.2026 - 05:03

Nič, saj še ni objavljen, kolikor mi je znano.

ana - 06.06.2026 - 19:35

je morda fake news ta interventni zakon?

Tanja - 08.06.2026 - 09:39

Dobra! Tudi jaz dnevno spremljam, po vseh rokih bi že moral bit objavljen.

Mija - 08.06.2026 - 15:43

Pritožba na US je verjetno zadržala objavo in izvajanje. 

pika2 - 09.06.2026 - 11:35

Zadržanje zaradi pritožbe sindikatov (in civilne družbe, NOV-jev...) na US.  US  bo pritožbo zavrnil.  Glede na precedens iz leta 2022, ko je šlo za podoben primer omnibus zakona, ga mora zavrniti. Takrat bodo sindikalni in drugi aktivisti zagotovo šli v zbrianje podpisov za  referendum.  Do takrat se ne bo zgodilo nič in  zakon je na mrtvi točki.
Zastopi kdor more. Ne dopustijo in ne dopustijo, da bi kak sold padel več v žep. Država pa  zagotovo ne bo bankrotirala zaradi tega primanjkljaja. Se da vzeti tudi drugje.
Skratka, eno štalo nam delajo sindikati in aktivisti. In ja,  za naš denar.

Ta pikra - 09.06.2026 - 19:17

Sindikati imajo prav!

e.t. - 09.06.2026 - 20:15

Vsak berač svojo malho hvali...
 

pika2 - 10.06.2026 - 15:01

v kateri točki zakona?