Naslov teme: osnova za bolniško
1821 17.06.2026 - 11:53h / Ostalo / Avtor: sara / 491 / 10
Joži - 17.06.2026 - 12:37
137. člen ZDR-1
8. ODSTAVEK
(8) V primeru odsotnosti z dela delavca zaradi bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom, znaša višina nadomestila plače delavcu, ki bremeni delodajalca, 80 odstotkov plače delavca v preteklem mesecu za polni delovni čas.
KATJA - 18.06.2026 - 07:40
Ampak brez nadur...
Petrina - 18.06.2026 - 07:41
osnova bolniške do 30 dni je plača preteklega meseca, mi vzamemo 3-mesečno povprečno plačo.
sara - 18.06.2026 - 08:02
ali ne velja 3 mesečno samo za obračun dopusta in ne za bolniško
B - 18.06.2026 - 08:33
Beri 137.člen ZDR. Nadomestilo ne more biti višje kot če bi delavec delal, zapisano v istem členu ZDR.
KATJA - 19.06.2026 - 10:46
B pa pride več, kot bi delavec delal, če se vzame bruto povprečje, v čem je potem fora, pol lahko ima normalno obstoječo urn postavko in je to to....
mm - 19.06.2026 - 13:47
samo treba je pa vseeno obe izračunat
Simbi - 19.06.2026 - 21:40
Res je, pa tudi nasploh je zaradi tega 137. člena preveč preračunavanja, na koncu pa nihče ne more dati roke v ogenj, da je pravilno to, kar je izračunano/preračunano/primerjano.
Tanha - 22.06.2026 - 08:38
Mi obračunavamo bolniško po sistemu bi dobil, če bi delal in potem 90 80 ali 70% kot je obračun.
Res mi je zanimivo, da bolniške obračunavamo vsak po svoje.
Sama vedno izhajam iz tega: "Kar je ugodneje za delavca."
kol - 22.06.2026 - 13:40
Skrajni čas je, da ta 137. člen spremenijo.Trenutni zapis je tako kompleksen, da je v praksi neizvedljiv. Se strinjam, da nihče ne more dati roke v ogenj za te izračune.





