Naslov teme: Regres za gostince 2026
1832 18.06.2026 - 13:11h / Ostalo / Avtor: S-orhidejca / 495 / 5
Zdaj je objavljena nova višina regresa (1.650 eur)
Ali je nujno obračunati in nakazati še tistih 50 eur?
x - 18.06.2026 - 13:25
Kaj mislite?
Najbrž je nujno ane, če je višina za delavca bolj ugodna kot ste mu izplačali?
Mit - 19.06.2026 - 06:24
Ja itak da ja!
lunca4 - 19.06.2026 - 08:11
Če je delodajalec regres izplačal pred objavo oziroma pred določitvijo nove višine in je izplačal manj kot 1.650 EUR, to po mojem mnenju ne pomeni, da je njegova obveznost ugasnila. Delavcu pripada regres v višini, določeni z veljavno kolektivno pogodbo za leto 2026, zato je treba razliko doplačati. Pri tem je zanimivo, da so se podobne situacije v tej kolektivni pogodbi že pojavljale. Leta 2016 je bil v sami kolektivni pogodbi izrecno določen rok za doplačilo razlike delodajalcem, ki so regres že izplačali pred določitvijo višjega zneska. To kaže na logiko, da predhodno izplačilo ni ovira za kasnejše doplačilo razlike.
Liza - 19.06.2026 - 08:22
zakaj se sploh porajajo taka vprašanja? seveda je treba izplačati razliko, to je pravica delavca in obveznost delodajalca!
Manca - 21.06.2026 - 20:39
Ce uporabljajo kolektivno pogodbo. Mi jo ne in nismo zavezani k temu znesku





