Naslov teme: POPRAVEK PLAČE
1834 19.06.2026 - 08:07h / Ostalo / Avtor: ANA / 253 / 1
Delavka je bila od 02.02.2026 v bolniškem staležu. Po novi odločbi ZZZS je bila od 02.04.2026 sposobna za delo 4 ure, ostalo v bolniški. Delavka je na zadnjo odločbo podala pritožbo, Na odgovor je čakala več kot 2 meseca. V tem času je delavkbračunati čas, ko je delala, glede nato, da je bila v tem času po novem v bolniški?
nala - 19.06.2026 - 09:16
Če je delala, ji obračunate redno delo, kljub temu, da je ji je bila priznana bolniška za 8 ur. Pri refundaciji (ker mora biti bolniški list skladen z odločbo) pa napišite komentar, da je zahtevek za manjše št ur od priznanih, ker je bila zaposlena v tem času dejansko v službi po 4 ure zaradi čakanja na odločbo.
Tako je podučila ga. Scortegagna Kavčnik na enem od njenih predavnj na to temo.





