krpan in druščina postani član

Naslov teme: Seznanitev delodajalca o gibanju zaposlenega v času bolniškega staleža

1855  23.06.2026 - 13:48h / Ostalo / Avtor: Mojca / 461 / 3

O režimu gibanja - 7.režimov gibanja,  zaposlenega v času bolniškega staleža mora  po novem napisati osebni zdravnik v zdravniško dokumentacijo  ob odprtju bolniškega staleža. 
O tem mora biti  seznanjem takoj tudi delodajalec.
Nesmiselno je , če se režim  zapiše šele  ob   zaklučevanju bolniške. 
Ali v praksi  potek seznanitev delodajalca  s strani  osebnih zdravnikov  takoj ob odprtju  bolniškega staleža in kje  delodajalec  dovoljeni  režim  gibanja  takoj vidi?

Anja - 23.06.2026 - 14:05

Uvedba elektronskih navodil o ravnanju med začasno zadržanostjo od dela (eNR) in dostop prek portala SPOT za delodajalce je napovedana s 1. julijem.

sonja - 24.06.2026 - 07:24

Včeraj je bil seminar, povedano je bilo, da osebni zdravnik takoj ob nastopu bolniške odpre  eNR, ki je dostopen tudi delodajalcu preko SPOT in tam se vidi tudi režim gibanja. 

KATJA - 24.06.2026 - 08:09

Najbolj neumna zadeva je, da delodajalec, ki plačuje delavca v času bolniške do 30 dni, ne sme vedeti kje zaboga se delavec giba, za popizdit, najboljša rešitev- takoj z prvim  dnem zadržanosti v breme države, pa da jih jaz vidim, koliko bi bilo bolnišk. Vse razumljivo za tiste, ki so res poškodovani in imajo hude zdravstvene težave, to je razumljivo, za vse ostale glumatorje z psiho in podobnimi zadevami....to pa ne gre skozi...