Kaj z razlikami pri plačilu. Stranka plača po avansu in ostane razlika 1.500 ali 2.000 sit. Kaj naredite s takimi razlikcami ali jih date v izredne prihodke.
Cenka - 06.06.2003 - 08:02
Če ste kupcu izstavili avansni račun, potem veste kaj je plačal in koliko to stane. V tem primeru mora biti račun za izdobavljeno blago v istem znesku in ni ostankov, razlik. V primeru, ko pa do razlik le prihaja, pa jaz korigiram ceno (vendar le, če ni predhodnih avansnih računov).
kr ena - 06.06.2003 - 11:20
Mi jim vrnemo, ali pa se z njimi zmenimo in potem vzamejo še kaj blaga pa potem poračunamo. LP
Leopold - 06.06.2003 - 16:44
V skladu s poslovnim bontonom se preveč plačana sredstva vrne. Mimogrede, izredni odhodki so lahko samo še "Bin Laden" in podobni dogodki, vse ostalo so odhodki poslovanja.
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
Cenka - 06.06.2003 - 08:02
Če ste kupcu izstavili avansni račun, potem veste kaj je plačal in koliko to stane. V tem primeru mora biti račun za izdobavljeno blago v istem znesku in ni ostankov, razlik.
V primeru, ko pa do razlik le prihaja, pa jaz korigiram ceno (vendar le, če ni predhodnih avansnih računov).
kr ena - 06.06.2003 - 11:20
Mi jim vrnemo, ali pa se z njimi zmenimo in potem vzamejo še kaj blaga pa potem poračunamo. LP
Leopold - 06.06.2003 - 16:44
V skladu s poslovnim bontonom se preveč plačana sredstva vrne.
Mimogrede, izredni odhodki so lahko samo še "Bin Laden" in podobni dogodki, vse ostalo so odhodki poslovanja.