krpan in druščina postani član

Naslov teme: ID KUPCA???

3507  04.05.2004 - 17:46h / DDV / Avtor: MILENA / 68 / 7

Ali moramo zahtevati od naših kupcev, da nam dostavijo potrdilo, da so (če so) identificirani za DDV

KRIZA NUJNO - 04.05.2004 - 17:51

če je tuji kupec davčni zavezanec vam mora obvezno poslati potrdilo, če vam pošlje samo številko ga še prekontrolirajte na durs oddelek CLO na glavnem uradu. veliko sreče.

MILENA - 04.05.2004 - 17:53

Kaj pa če je kupec na ozemlju Slovenije?

ataner - 04.05.2004 - 19:04

potem pa ni treba

aka - 04.05.2004 - 19:32

To ravno ne drži. Saj moramo ID vpisati v KIR. Pravilnik nič ne pravi, da se ID vpisuje samo v primeru, če gre za oproščen promet.

n - 04.05.2004 - 21:45

POglejte v UL 45/2004,kjer so spremembe PrZDDV.

kaja - 05.05.2004 - 08:20

Imamo isti problem. Ker imamo v šifrantu fakturnega kupce po partnerjih in
davčnih številkah so bili sedaj vsi davčni zavezanci za knjigo izdanih računov, sedaj pa so zopet "mali davčni zavezanci" zavezanci brez odločbe
torej brez ID številke in so končni potrošniki.
Kupcev imamo veliko. Programer je naredil avtomatski prefiks davčnih številk v ID št.
Ni bilo druge rešitve, kot da svo vsem poslali dopis z prošnjo, da nam
dostavijo fotokopije odločbe DURSa za ID.
Malo selekcije smo le naredili, da velikim kupcem za katere ni dvomit
tega dopisa nismo pošiljali.
Me prav zanima, kako boste ostali to reševali.

ataner - 05.05.2004 - 09:39

ZDDV v svojem 34.členu med drugim določa, 4.točka prvega odstavka:
identifikacijsko številko za DDV, če je naročnik oz.kupec plačnik DDV za nabavljeno blago oz.storitve ali pa če mu je dobavljeno blago v skladu z 31.a členom tega zakona ( to pa so oproščene dobave znotraj Skupnosti ).
vaše vprašanje se je glasilo: ali je potrebno pri prometu blaga v Sloveniji na izdano fakturo napisati ID kupca ? moj odgovor je definitivno ne! kaj me briga pravilnik!!!