krpan in druščina postani član

Naslov teme: Martin Krpan

3889  12.05.2004 - 19:32h / Ostalo / Avtor: TeVe / 46 / 6

Saj ne rečem, da ta DDV PRAKTIKUM ni slaba stvar, ampak, zakaj npr. ni v njem kaj takega, kot je opisano par strani nazaj pod naslovom "Dobava v skladišče v EU" ali pa npr. še kaj malo bolj kompliciranega (nepravi trikotni posli itd).

TeVe - 12.05.2004 - 19:36

Pa npr. tudi pravilne klavzule pri raznih variantah prodaje pogrešam - zlasti v trikotnih poslih (v nepravih trikotnih poslih - kajti v pravih trikotnih poslih to ni tako komplicirano).

MARTIN KRPAN - 12.05.2004 - 19:58

Spoštovani TeVe, DDV spremembe so tako obsežne, da tudi 500 praktičnih primerov ne bi zadostilo vseh želja bralcev.
Ker pa zadeve stopnjujemo (skladno z davčno prakso, izkušnjami, vprašanji davčnih zavezancev itd.), tudi na drugih primernih mestih (seminarjih, superdavkih...) nadgrajujemo vsebino primerov.
Če ste član SUPER kluba davkoplačevalcev na www.superdavki.com - tam smo danes objavili tudi gradivo iz našega zadnjega srečanja v Rogaški Slatini (iz meseca aprila), kjer lahko najdete še posebne ("specialne") primere trikotnih poslov, torej tudi bolj zapletene zadeve.
Res pa je tudi, da tudi sam vsega ne vem. Mogoče vam to izgleda čudno, vendar je dejstvo, da "več veš, potem tudi veš, koliko ne veš". Sem torej eden redkih davčnih svetovalcev - predavateljev - piscev knjig, ki javno spregovori, če kdaj česa ne ve. Vsekakor pa je to bolje, kot pa da bi "prodajal meglo", kot to počno mnogi (tudi predavatelji).
Hvala za razumevanje in v upanju, da vam je bila knjiga vsaj malo v pomoč pri "dešifriranju" sprememb ZDDV.

- 12.05.2004 - 22:41

V komentar, kako eni res prodajajo meglo.(če ne še kaj hujšega)

V Ljubljani trenutno ob vikendih poteka davčna šola.Predavateljica za DDV
M.V., baje je tudi sosnovalka zakona, nas je prepričevala, da je obvezno na izdane fakture pisati tudi ID kupca, v vseh primerih.Ker se ji eden od slušateljev le ni dal prepričati, da je tako prav je šla prebrati 34.člen in ugotovila " pa imate res prav".

Krpan svetujem vam, da počisitite med svojimi vrstami, ker so vam nekateri v preveliko sramoto.

MARTIN KRPAN - 13.05.2004 - 08:12

Če se pogovarjate o "tisti" davčni šoli, potem se bomo srečali prihodnji petek. Res pa je, da meni ni bil "namenjen" DDV, temveč najbolj "popularna" (negativno seveda) tema: davčno računovodstvo. Vsekakor obljubljam "zabavo" in mogoče nekoliko neobičajno predavanje, saj je navedena tema res nekoliko "tečna".
P.S. Vsekakor mi nismo organizatorji navedene davčne šole, na osnovi dolgoletnega sodelovanja z direktorjem inštituta se z veseljem odzovem na njegove pozive.

tica - 12.05.2004 - 22:42

TeVe, a ti bi malo v trikotnik??-))))

TeVe - 13.05.2004 - 08:35

Ma ja, ampak ne v pravi trikotnik, v nepravi :):):):)