krpan in druščina postani član

Naslov teme: 3 in 6-mesečniki pri ddv

5727  08.07.2004 - 08:10h / DDV / Avtor: bacil / 57 / 7

pozdravljeni:
- nekje sem zasledil, da je treba za 3 in 6 mesečne ddv zavezance deliti obračun DDV-O po starem do konca 4. meseca in nadaljevati z DDV-O po novem od 5.meseca dalje - je to res, ali vse po novem. kaj pa če stranka posluje z EU, kaj pa v tem primeru??? ali to kje piše ali imam že #####.
hvala za vaše odgovore in mnenja.

taca - 08.07.2004 - 08:37

Se mi zdi, da delitev na april in maj+ junij velja samo v primeru, ko ima zavezanec poslovanje z EU. V primeru, ko ima 6-mesečni zavezanec poslovanje z EU mora oddati 3 - mesečni obračun DDV-ja. Sicer sedaja govorim na pamet, ker nimam zakonodaje pri sebi. Se bodo tudi drugi javili, če je kako drugače.lp

Biša - 08.07.2004 - 08:48

Tako je Taca!Če pa nimaš poslovanja z EU pa za 6-mesečno skupaj.

tatra - 08.07.2004 - 09:03

v IKS-u piše tole:
6-mesečni zavezanec predloži obračun za prvo polletje do 30.7.04. V obračunu vpiše vrednost izvoza oz. uvoza blaga za promet blaga, opravljen do 1.maja v druge države članice, v polje 12 oz. 22 obrazca DDV-O, za opravljene dobave oz. pridobitve blaga v druge države članice po 1.maju pa vpiše vrednost dobav oz. pridobitev blaga znotraj EU v polji 16 in 17 oz. 26 in 27 (190.člen pravilnika)

taca - 08.07.2004 - 09:57

Obračun DDV - ja za prvo polletje se pokriva s prvim poročanjem za VIES (drugo tromesečje oz. maj in junij), ki ga je potrebno oddati do 10.08. (za dobave znotraj EU). Poročilo za VIES za naslednje tromesečje (jul, avg,sep) pa se ne pokriva več z polletnim obračunom DDV-JA, zato mora polletni zavezanec, ki ima poslovanje z EU, oddati tromesečni obračun.
Samo sedaj ne vem ali morajo oddati tromesečini obračun ddv-ja samo tisti, ki bodo imeli dobave v EU(za VIES je potrebno poročati samo dobave) tudi tisti ki bodo imeli samo odpreme. lp

TERRY - 08.07.2004 - 13:14

Boste oddali prazna kvartalna poročila ali jih sploh ne boste ?

taca - 08.07.2004 - 14:20

70. člen (prehodne in končne določbe ZDDV Ur.l.101/03) - v primeru dobav oz.prejemov znotraj EU je potrebno k obračunu DDV-O priložiti prilogo z ločenimi podatki za obdobje pred in po vstopu v EU
36. člen ZDDV 3.odstavek - za davčnega zavezaneca, za katerega je predpisano 3 oz.6 mesčno poročanje in pridobiva oziroma dobavlja (se pravi da ne samo v primeru dobav) je davčno obdobje 3-mesečje.

Glede kavartalnega poročanja, v primeru da ni dobav znotraj EU, je po moje nesmisel, do bi sedaj vsi zavezanci oddajali prazna poročila. Samo dodatni stroški in birokracija. Saj je iz obračuna DDV-O jasno razvidno, kdo dobavlja. Vendar ne najdem podlage, razen mogoče v 1. odstavku 133 člena PZDDV (davčni zavezanec, ident.za namene DDV, ki v...... dobavlja blago,ki je......., mora (se pravi da drugi ne??) take dobave evidentirati....).
Prosim, za vaša mnenja.

TERRY - 08.07.2004 - 15:52

No, kot pravim.
NIhče ne bi smel oddajati praznih poročil.
Na tak način samo dokazujemo , da smo nepismeni.