Naslov teme: odpis terjatev in davčna
8614 25.10.2004 - 14:03h / Ostalo / Avtor: ap / 101 / 3
Imamo probleme s plačilno nedisciplino, zato imamo precej hudo lestvico odpisa terjatev, ki je opredeljena tudi v Pravilniku o računovodstvu. Zanima me, ali ima kdo izkušnje z davčnimi organi glede odpisovanja terjatev in kakšne so.... Koliko lahko odpišemo za davčno bilanco?
Hvala
Hvala






zakladničarka - 26.10.2004 - 07:54
Davčna ne priznava odpisa terjatev če dolžnik ni v stečaju ali prisilni, kar morate imeti dokazilo pri knjiženju (kopija objave v UL). To velja tudi za obresti. Če vam ne plačujejo, morate vložiti tožbo, za manjše zneske pa dokazovati zakaj jih niste tožili (če je vložitev tožbe dražja kot celotna terjatev).
ap - 26.10.2004 - 08:06
Najlepša hvala za odgovor. Zanima me še, kje si lahko to bolj izčrpno preberem. Hvala
Tiče - 27.10.2004 - 20:59
Uporabiti je treba vse pravne možnosti za izterjavo in če ta ne uspe ter mine zastaralni rok, se lahko terjatev odpiše.Odpis je tudi v breme države, ker bo nižja davčna osnova, zaradi tega davkarija odpis dovoljuje le, če ni druge možnosti.