Naslov teme: prosim pomoč
10241 13.12.2004 - 16:22h / Ostalo / Avtor: frfa / 62 / 3
fizična oseba bi se morala za namene DDV registrirati že dec. 2002. Odločbo je pridobila letos septembra na podlagi inšpiciranja s strani DDV (pogledali so njeno dohodninsko napoved). Za nazaj ji je bila USTNO naložena obveznosti za 2003, fiz. oseba se je strinjala v izogib sankcijam. Izplačevalcem je letos ta oseba izstavila račune za nazaj z obračunanim DDV. A je kakšna možnost, da ji izplačevalci ne bi povrnili DDV?
Hvala vsem za konkretna mnenja.
Hvala vsem za konkretna mnenja.






Car - 13.12.2004 - 21:17
Jaz bi rekel da velika. Če ni bilo dogovorjeno, da obveznost za plačilo obsega tudi DDV, se lahko fizična oseba nekam pelje.
Ustno pa naj DURS dela kaj hoče. Brez papirja o tem kaj nekomu nalagajo, na podlagi česa in zakaj in brez v modro usnje vezane izkaznice se mi lahko samo nekam poberejo.
Naslednjič pa se jim ne pustiti.
TINA - 14.12.2004 - 06:09
Jaz ne bi plačala DDV za nazaj, kot izplačevalec. Odločba od septembra 2004, torej si ne morem odbiti vstopnega DDV pred tem datumom, zato ni govora, da bi ga plačala, saj to pomeni samo strošek. Mali davčni zavezanec (ki nima odločbe za DDV)lahko zaračuna in v tem primeru mora plačati DDV, jaz, kot prejemnik računa pa nimam pravice do odbitka !!!!!
frfa - 14.12.2004 - 09:19
Hvala...a ima kdo kakšno izkušnjo?
LP