krpan in druščina postani član

Naslov teme: 10% davčni odtegljaj pri obrestih od kredita

2172  23.02.2005 - 11:21h / Ostalo / Avtor: sandra / 63 / 3

RABIM POMOČ: v marcu bomo plačali obresti od kredita v Italijo, imam že vse obrazce, da bom uveljavila znižano stopnjo davka po konvenciji. Zanima pa me: se mi bo ta davek kje upošteval, ali se nam je s tem ukrepom povečal strošek kredita. LEPO PROSIM ZA POMOČ. HVALA za odgovore.
p.s.na naši davnčni upravi so mi rekli, naj počakam do drugega tedna,ko pride iz dopusta delavka, ki je bila na seminarju

oliva - 23.02.2005 - 13:15

Davčni odtegljaj ste plačali namesto kreditodajalca, vaš strošek je enak, le, da ste ga plačali na dva različna naslova.

nina - 24.02.2005 - 10:46

kakšne obrazce pa je treba plačati, tudi imamo enako zadevo?

frfa - 24.02.2005 - 21:02

banka vam je obračunala 100 enot obresti, 10 enot nakažete naši DURS, 90 enot pa v Italijo.
Ob izplačilu obresti in hkratnem izplačilu akontacije izpolnete ODO-1 in tam navedete odločbo DURS, po kateri ste smeli uveljavljati ugodnosti iz mednarodne pogodbe.

Mene neki zanima - če je sklenjena mednarodna pogodba v izogib dvojnemu obdavčevanju - zakaj hudiča (oprostite izrazu) moram čakat odločbo DURSa da mi ugodi koristiti taiste že dogovorjene ugodnosti? A ni to mal brez veze delo?

PS: DURS lahko izda odločbo za daljše obdobje,vendar trenutno ne dajejo več kot do konca letošnjega koledarskega leta. Jst jo še ćakam in s plačilom odtegljaja zamnujam že 14. dan.

LP