krpan in druščina postani član

Naslov teme: boniteta GSM

5422  22.06.2005 - 20:03h / Ostalo / Avtor: ki zej / 70 / 9

Lepo prosim, kako naj rešimo da družba ne bo v prekršku?
Bonitete za službeni telefon ne obračunavamo, kerje direktor pač rekel, da bomo "nekaj" napisali, da se telefoni uporabljajo samo v službene namene. Seveda doslej še ni napisano (Junij) Samoiniciativno sem oblikovala pravilnik o uporabi službenih mobilnih telefonov, kjer sem določila limito porabe. Ker je telefon dodeljen na takšna delovna mesta, kjer ni druge telefonske povezave (razen stanice)je dejansko, da telefon ni dodeljen osebno temu in temu temveč na to stroškovno mesto. Ali je storjeno dovolj s pravilnikom in če ne, kako naj obračunamo boniteto za nazaj?
Ali je tudi v primeru, da je v pravilniku določena limita in mesečna poraba ni večja potrebno dokazovati upravičenost klicev z izpiski?

Hvala za nasvete in mnenja

lala - 23.06.2005 - 07:38

Če se telefon ne uporablja za zasebne namene ni bonitete. Napištete pravilnik, sporazum in podpišejo ga tudi delavci.Z njim prepovete razpolagati telefone v zasebne namene. Lahko preverite z izpiski itd. kar je za moje pojme neživljensko, kdo se bo pa spomnil vseh številk. Jaz bonitete ne bi obračunavala za nazaj. Sploh pa tam kjer je telefon na razpolago celi enoti npr.

Nati - 23.06.2005 - 09:21

Mislim enako.

Cicero - 23.06.2005 - 09:21

Ne vem kako lahko računovodstvo sprejeme pravilnik. O tem morajo obstajati sklepi poslovodstva in biti primerno objavljeni za vse delavce .
Limit porabe ne določa poslovne upravičenosti stroška oziroma odhodka.
Uporaba službenih stvari v zasebne namene (tudi mobitela) predstavlja neupravičeno izkoriščanje in goljufijo s strani kršilca.
V primeru, da se pri naleti na tako situacijo redno ali pri davčnem pregledu se od delavca zahteva (iztoži) plačilo naloženih kazni in povračilo škode zavoljo davčno nepriznanih odhodkov in posledičnega davka od dobička.
Tu pa so seveda še delovnopravne sankcije.
Ne vem od kod tolerantno razmišljanje o uporabi službenih stvari v zasebne namene.

Ali bi bili vsi tako tolerantni do vaših sosedov, ko bi cela ulica z vašo vodo prala svoje avtomobile in se priključila na vašo elektriko,... ?
Na vaš račun seveda.

fr - 23.06.2005 - 10:37

Gospod Cicero, jaz bi vam zaračunal boniteto za uporabo računalnika, ker ste mogoče kdaj kaj napisali za privatne namene, uporabljali internet za privatne namene, po stacionarnem telefonu klicali sorodnika ali prijatelja itd.

Cicero - 24.06.2005 - 09:00

Mislim, da niste razumeli smisla mojega odgovora. Seveda sem podjetnik in bom vedno zagovarjal 100% stroške proti dacarjem.
Vendar sem mora vedeti da so v podjetju stvari zaupane v uporabo in naj se ne zlorabljajo. Seveda toleriram določeno mero "zlorabe" vendar v mejah normale.
Glede na vaš odgovor pa predvidevam, da ste delojemalec.

ha ha ha - 24.06.2005 - 09:01

Kdo torej sprejme pravilnik? Šef! Kdo sankcionira delavce? Šef! Kdo dopušča, da mu delavci brcajo po internetu v lastno zabavo? Šef! malo morgen!. Šef že ne. Lastnik še manj. Uporaba račćunalnika ni boniteta, uporaba vibratorja na mobitelu pa je. Nič klicev, samo vibrator. Tako pravi zakon in kdor ga ne misli brati ali spoštovati ima to pravico. Noma pa pravice drugim soliti pameti, da je dobro ali pametno tiščati glavo v pesek.

An - 23.06.2005 - 10:55


Ah, to ne G. Cicero je verjetno "PODJETNIK"

aka - 23.06.2005 - 18:45

Počakajte na nov sprejeti Zakon o dohodnini, kjer bo obdavčitev mobitelov spet drugače urejana. Sedaj pa dokažite, da so vsi pogovori službeni - saj v glavnem tudi so, ane?

mimica - 25.06.2005 - 20:35

da, dokler se dacar ne prikaže
potem pa vsak po svoje laže...