Naslov teme: Potni nalogi
5831 14.07.2005 - 10:33h / Ostalo / Avtor: Maruša / 44 / 5
Delavec dobi potni nalog na sl. potovanje za javni prevoz. Ker se zaradi časovno neprimerne povezave odloči za pot z lastnim vozilom me zanima, ali mu lahko izplačamo znižano kilometrino brez cestnin, parkiranja ali pa mu ne pripada nič, ker pač nima računa za javni prevoz. Kako to v praksi izvajate in kako bi se odzvali dacarji?






- 14.07.2005 - 11:53
označite št. km pred odhodom na službeno pot in nato ko je prisel. Na nalog napišite namen in vzrok odhoda.
Glede na to, da pa uporablja lasten avto v službene namene je pa kilometrina povrnjena v celoti (62 sit)
Maruša - 14.07.2005 - 12:54
Delavec ni imel naloga za lastni osebni avto, ampak za javni prevoz!
dolly - 14.07.2005 - 15:28
Menim, da bo v redu, če v vaših internih aktih ali navodilih napišete, da se mu lahko v primeru, ko je koristil osebni avto, odobren pa mu je bil javni prevoz, izplača nadomestilo v višini cene javnega prevoza (cene dobite na internetu) in mu ni treba predložiti vozne karte.
PK - 15.07.2005 - 07:07
To je najbrž stvar odredbodajalca-če je odobril javni prevoz, je to pač javni prevoz. Če bi imel v mislih uporabo lastnega avtomobila kot alternativo, bi v potni nalog vpisal obe opciji.
Jaz bi izplačala to, kar je v potnem nalogu.
jazz - 15.07.2005 - 08:29
...in pazil, ker ni računa, da bi mu za ta znesek obračunal prispevke in davke kot drugemu prihodku iz delovnega razmerja. Če ne, ven mečejo. Preverjeno.