Naslov teme: stečaj s.p.
7595 04.10.2005 - 12:53h / Ostalo / Avtor: anja / 76 / 3
Spoštovani,
mi lahko kdo pove kakšni so postopki za zaprtje s.p., menda je bolje stečaj kot pa samo zapret s.p.. Prosim še za zakonsko podlago?
Hvala v naprej, anja
mi lahko kdo pove kakšni so postopki za zaprtje s.p., menda je bolje stečaj kot pa samo zapret s.p.. Prosim še za zakonsko podlago?
Hvala v naprej, anja
Matjaž K - 04.10.2005 - 12:57
Pogoje in postopek stečaja imate opisan v ZPPSL (Zakon o prisilni poravnavi, stečaju in likvidaciji). Mogoče še samo naslednje: pri stečaju s.p. gre "na boben" tudi njegovo privatno premoženje.
lp
anja - 05.10.2005 - 16:24
Matjaž,
zanima me kako je potem glede dursa in inšpekcije, če zapreš s.p. ali stečaj, koliko časa po zaprtju te še lahko pregledajo in če kasneje ugotovijo kakšno nepravilnost koliko časa ti še lahko naložijo kakšno kazen. Kar se pa ostalo tiče pa s.p. nima dolgov. zanima me res kako je samo s pogleda inšpeciranja.
hvala in lp.
Matjaž K - 06.10.2005 - 08:16
Načeloma velja:
ZDavP-1
58. člen
(zastaranje)
(1) Pravica do odmere davka zastara v petih letih po poteku koledarskega leta, v katerem bi bilo treba ugotoviti davek.
vendar je treba upoštevati tudi posebnosti:
101. člen
(časovno obdobje davčnega inšpekcijskega nadzora)
(1) Davčni inšpekcijski nadzor je dopusten do zastaranja pravice do odmere davka.
...
(3) Pri pravnih osebah, ki niso velike gospodarske družbe, in pri fizičnih osebah, ki opravljajo neodvisno samostojno dejavnost, obsega davčni inšpekcijski nadzor največ tri predhodna davčna obdobja, če gre za davčno obdobje, ki je enako koledarskemu oziroma poslovnemu letu, oziroma največ 36 mesecev, če gre za davčno obdobje, ki ni enako koledarskemu oziroma poslovnemu letu. Davčni inšpekcijski nadzor se lahko razširi tudi na predhodna obdobja, če:
1. se ocenjuje, da bo prišlo do znatnih sprememb v znesku davčne obveznosti;
2. obstaja sum zmanjšanja davčne obveznosti zaradi utaje davkov.
lp