Naslov teme: prav, ni prav-s.p.
2357 02.03.2006 - 12:00h / Ostalo / Avtor: maca2 / 66 / 9
S.p. ima dobiček 36.147 SIT in upošteva 30 % olajšave v višini 6.201 SIT. Osnova za določitev predhodne akontacije je 29.946,00 SIT x 16 % je 4.791,36 SIT akontacije za plačilo, ki ga delim na tri obroke. Vplačana predhodna akontacija je 153.600 SIT. Dolgov nima, ali lahko za vračilo preveč plačane akontacije v višini 148.809 SIT zahteva vračilo ali.....
Ne zastopim kako je potem z vračilom osebne dohodnine, tu sem zmedena ali pa sem že čisto zmedena. Lepo prosim za odgovor!
Ne zastopim kako je potem z vračilom osebne dohodnine, tu sem zmedena ali pa sem že čisto zmedena. Lepo prosim za odgovor!






- 02.03.2006 - 13:30
Tega pa res ne bom nikoli razumela, da ima en s.p. lahko 36.ooo sit
dobička in da od tega živi, pa se po možnosti vozi še z mercedesom ali audijem, privošči si letne in zimske počitnice itd.,itd. Saj če se jaz kaj razumem na s.p-je, le-ti nimajo plače, ampak je njihova plača v dobičku. Dobiček 36.000 sit pomeni 3.000 sit neto plače ??? Tukaj naj država išče davčne utaje!!!!!!!!!!!!
Mira - 02.03.2006 - 13:36
Ja verjetno je povsem drugače pri d.o.o., kjer imajo lastniki in hkrati direktorji minimalno plačo, podjetje dela z izgubo, direktor živi s 100.000.-, ampak ker gre za doo je vse lepoin prav, a ne anonimnež, pa mislim, da se tudi ta direktor pogosto vozi v mercedesu - vendar on lahko, ker ima doo in ni s.p.
ZN - 02.03.2006 - 13:47
Imate prav.
maca2 - 02.03.2006 - 15:02
Ga.brezimena, nisem tega vprašala, dobiček je čisto regularen, pri posredovanju se tudi provizije majhne, tako da res komaj delaš za plačila DURS in za svoje prispevke, če še živiš pri starših in sam, to še nekako gre,vendar če niste ali nočete odgovoriti na vprašanje, vas tudi naj ne zanima poslovanje s.p., pa četudi pride davčna inšpekcija, se nimam kaj bati, ker sem vodila vse po predpisih.Hvala vam, pa si še vzamite čas za kakšno kavico na njegov račun!LP
maca2 - 02.03.2006 - 15:03
p.s.nima mercedesa, ima starega opla, toliko v tolažbo ga.brezimena.
polona - 02.03.2006 - 18:08
Po zakonu o davčnem postopku DURS vrne preveč plačane akontacije po uradni dolžnosti, v napoved dohodnine pa vpišite znesek iz zap.št. 17 Davčnega obračuna akontacije
FRANJA - 02.03.2006 - 19:05
Maca2,menim da 32.člen ZDavp (Ur.l.25/06-z dne 14/3 06)pride pri vas v poštev za vračilo preveč plačanega davka .Če nimam prav naj prosim kdo popravi.
Nikar se ne sekirajte za mnenje neimenovane.Verjetno ima sama previsok dobiček(tudi jaz ga imam-pa kaj!!),pa je jezna na vse "ta male" s.p-je.Če so v posl.knjigah vsi dokazljivi stroški oz.odhodki,ki so neposreden pogoj za opravljanje dejavnosti oz.posledica opravljanja dejavnosti-zakaj pa ne .
Jaz menim,da sam podatek o dobičku ni obvezno slabo poslovanje,ampak "splet okoliščin" (npr.:zmanjševanje osnove za vlaganja v OS,olajšave za zaposlovanje,velik strošek amortizacije...in še kaj bi se našlo). Saj pravijo,državi samo toliko,kot moraš dati in nič več.Tudi jaz imam nekaj takih "ptičk",pa jim razložim,kot je rekla brezimena,da se s tem ne da živeti.Hvala bogu,da moje mnenje vzamejo na znanje in stanje se iz leta v leto popravlja-to naj bo malo v razmislek.
Sem se že preveč razpisala,pa si bom še malo olajšala dušo.Maca2,šestnajst let sem potrebovala (res malo dolgo pa še vseeno ni prepozno),da sem prišla do spoznanja ,da ti moji "ubogi" s.p.-ji le niso tako ubogi,kot sem mislila jaz.Uboge se delajo samo takrat,ko morajo plačati knjig.storitve .Nikar si ne mislite,da vam vse povedo.Je pa res,da je še mnogo ,mnogo takih kot je vaš primer in hvala bogu,da vsaj državo plačujejo in niso v njihovo (berite naše davkoplačevalsko) breme.Pa kaj zato,če ne plačajo nič dohodnine.
Lp
maca2 - 02.03.2006 - 19:15
Ga.Franja najlepša hvala za te vaše besede. Tega fanta poznam, zelo skromen fant je in sila okoliščin ga je prisilila, da je odprl.s.p., tako da tukaj ni nobenega golfanja. Upam, da mu bo v bodoče šlo bolje, saj si je pridobil še enega dobrega partnerja za posredovanje. Sama sem bila tudi že dolgo prej s takim dobičkom, pa mi je na DURS, kjer sem šla za prošnjo za znižanje akontacije davka dejala"ja zakaj pa ne zaprete, če ne gre?"Moj odgovor:ni problema, lahko kar zamenjava, pa ji ni bilo več za komentirati.Sedaj imam, da lahko vsaj plačam vse stroške, pa kolikor toliko živim brez posojanja /limit in kredit ne štejem/, ma do penzije 2010 bomo že zdržali, a ne ga. Franja!LP
paty - 03.03.2006 - 18:01
preplačilo akontacije bo davčna vrnila predvidoma do 30.4. samo na davčni obračun je treba napisati številko transakcijskega računa kamor bodo vrnili pa bo. To glede dobička s.p. imam tudi jaz kar nekaj strank, ki delajo samo s podjetji in ne upajo nič skrit, pa imajo vseeno zelo nizek dobiček. Od česa živijo? Lahko da so prej imeli visoke dobičke in so kaj prihranili.