Naslov teme: NAVODILA ZA SFR
4480 08.05.2006 - 10:33h / Ostalo / Avtor: pripravnica / 165 / 8
Ali obstajajo kaka navodila-preprosta oz. "šimlc" za SFR?! Delam jih prvič in ajpesova navodila te ubijejo... sem že čisto obupala.
Mi lahko kdo pomaga???
Mi lahko kdo pomaga???
HB - 08.05.2006 - 10:54
na banki slovenji na njihovi strani so navodila
pripravnica - 08.05.2006 - 11:52
pa saj ravno ta ne razumem najbolje :-(((
Obstaja še kaj???
keks - 08.05.2006 - 14:42
Vi naredite "po svojih najboljših močeh", saj je glavno da oddate. Tudi jaz imam precej težav in sploh ne vem, če vsaj približno pravilno delam SFR. Pazim, da se mi glavne postavke ujemajo z oddanimi bilancami (znotraj njih pa friziram malo po svoje). Se pa strinjam, da tista navodila ubijajo!! Če pa komu kaj ni prav, naj pride in me pouči!!
- 08.05.2006 - 15:07
Jaz sem si najprej v excelu pošifrirala iz tabel SFR kaj mi sploh pride v poštev. K tem šifram sem potem pripisala konte ki pripadajo nanje in potem delam tako: naredim otvoritve po kontih iz bruto bilance v naslednjo kolono izračunam promet (ki je končno stanje minus začetno stanje, razen pri nekaterih izjemah, kjer je samo vrednostna sprememba - npr.tečajne razlike na kreditih, preverednotenje...) ga vpišem v kolono in dobim končno stanje, ki ga potem vnašam v Ajpes program. Seveda sem si tudi vse kupce in dobavitelje pošifrirala po sektorjih. Saj ni noben problem če prenesete podatke iz kake baze v excel in potem z pivot tabelami oziroma formulami delate čudeže. Seveda pa je potrebno tudi znat uporabljat excel.
Dana - 08.05.2006 - 17:04
Naši programerji so v glavni knjigi naredili program za Sfr z vsemi formulami,kupcen in dobaviteljem so glede na davčno številko določili sektorje, ostale konte smo opremili s sektorji ročno. Zaženem program, uvozim v Ajpes, napišem še blablabla obrazložitev in je končano.
Lep pozdrav !
maček - 09.05.2006 - 08:15
A pa res vsi to delate tako vestno. Jaz pri tem manj kompliciram, saj me končno na podatkih znotraj sektorjev težko kdo kontrolira?
Tiana - 09.05.2006 - 11:19
Jaz pa gledam na to stvar s stališča korektnega poslovanja podjetja, kako se podjetje predstavlja do zunanjih partnerjev, v tem primeru do države in posledično do EU. Država rabi podatke od posameznikov, da lahko dela razne strategije, predvsem zdaj ko nam tempo dirigira EU. Če dajemo lažne podatke, to na dolgi rok pomeni boomerang - pri sodelovanju na razpisih, pri pogovorih z zunanjimi partnerji, ... V tujini pomeni kakršnokoli poročanje, ki ga predpiše država za podjetje "čast", pri nas pa gledamo na vsako delo kot "nebodigatreba".
Ne planite sedaj po meni. Smo mali d.o.o. - 25 zaposlenih - export - import - zapademo pad vsako božje poročanje. Tudi jaz imam te administracije čez glavo. Saj nam zmanjkuje časa za opravljanje prvotne dejavnosti.
Prvo poročanje je hudo, ko si nastaviš evidence in razdeliš delo pa gre. Predvsem pa moraš imeti v glavi razčiščeno, zakaj poročamo.
Tudi naš UMAR in drugi morajo od nekod pobirati podatke, da obveščajo vesoljno javnost kam pluje naša barka.
Cenka - 09.05.2006 - 12:37
BRAVO, Tiana