Naslov teme: prevzem dejavnosti
1974 01.07.2001 - 23:25h / Ostalo / Avtor: PIKA / 79 / 3
Odprli bi nov s.p.. Prevzeli bi lokal, ki je imel vsa dovoljenja za opravljanje dejavnosti v najem od občana. Prejšni najemnik nam bi prodal opremo. Zanima me ali lahko prejšni najemnik in mi opravimo prenos dejavnosti in če s tem mogoče ne tvegamo na prenos obveznosti. Dejavnost bi prenesli, da nebi bilo prekinitve in ostalih ceremonij, ki ob tem nastanejo.Ali ima kdo s tem kaj izkušenj?...Ker so dogovori še v teku, vas prosim za mnenje. Hvala.
mimi - 02.07.2001 - 21:28
Zaprosili boste za obratovalno dovoljenje in na podlagi tega priglasili dejavnost pri pristojni davčni izpostavi. Sedanji s.p. pa bo priglasil prenehanje dejavnosti. Obratovalno dovoljenje je izdano določeni pravni ali fizični osebi in ni prenosljivo. Tudi obveznosti se ne prenašajo. Da ne bo prekinitve, boste vi najprej pridobili obratovalno dovoljenje in priglasili dejavnost, nato pa bo dosedanji s.p. priglasil prenehanje obratovanja.
kekec - 04.07.2001 - 20:59
lp
lansko leto sem prenašal s.p. na ženo.vsi pogoji so enaki kot pri popolnoma novi obratovalnici.pregledi....
mi smo enostavno prodali z računom.pazi,da boš že imel obratovalno dovolenje in odločbo za DDV v primeru da boš zavezanec pred eventualno istavitvo računa.ne vem pa če je to najbolša pot jaz druge nisem našel.
PIKA - 05.07.2001 - 14:49
Zanimam se, ker pri prenosu dejavnosti nap iz (očeta na sina) lahko nastopi tudi prenos morebitnih obveznosti - Ali zato, ker je v sorodu (deduje tudi dolgove) ali ker prevzema dejavnost ( pri teh prevzemih- prenos dejavnosti- DDV ni potrebno obračunati in plačati. Ali pač (potem je dobro biti že registriran zavezanec za DDV). V mojem primeru sorodstva ni. - Če je to sploh pomembno.