Naslov teme: zavrnitev računa
5794 05.07.2006 - 14:36h / Ostalo / Avtor: lala / 65 / 3
V kolikšnem času mora kupec zavrniti račun, da de ne šteje za sprejetega.
Kaj pomeni zavrnitev računa po 6 mesecih. Povejte prosim, v katerem zakonu je to opredeljeno. Smatram, da je račun sprejet, če ni zavrnjen v določenem roku.
Kaj pomeni zavrnitev računa po 6 mesecih. Povejte prosim, v katerem zakonu je to opredeljeno. Smatram, da je račun sprejet, če ni zavrnjen v določenem roku.






mici - 06.07.2006 - 07:04
v 8 dneh!
CICA - 06.07.2006 - 08:38
Ali je to določeno s kakšnim zakonom?
Zoris - 07.07.2006 - 05:36
Striktno to ni opredeljeno v nobenem zakonu. V OZ so samo določbe o pogodbah, kdaj se smatra prevzem blaga, storitev, določeni so roki za zastaranja, kakor tudi roki v primeru ugotovljene škode.
Praviloma bi moral reklamirat ceno, ki ni dogovorjena, kakovost in količino ob prevzemu blaga oziroma storitve.
Kakor ugotavljam tudi sama, je potrebno to določit v pogodbi, saj samo na računu je to premalo in se nihče več ne ozira na to.
Pogledala sem primere nekaj pogodb in imajo rok za reklamacijo 8 dni ali pa 15 dni.
Lp