krpan in druščina postani član

Naslov teme: Prihod/Odhod na/iz dela

6197  28.07.2006 - 15:35h / Ostalo / Avtor: Mirjana / 50 / 4

Pozdravljeni,

Zaposlenega imamo delavca, ki prihaja na delo iz Logatca v Ljubljano in uporablja služben avto (pri tem mu obračunavamo višjo boniteto saj mu podjetje plačuje tudi gorivo). Zanima me ali je zaposleni upravičen povračila stroškov prihoda/odhoda na/iz dela?

lep pozdrav.
Mirjana

Bor - 30.07.2006 - 13:13

Ni upravičen do ničesar. Prevoz na delo je privat vožnja, poleg tega mu plačujete še gorivo.

klukec - 31.07.2006 - 11:18

Delovna zakonodaja = DA
davčno priznani odhodki, boniteta = NE

Če pa želite, pa lahko sprožite ustavni spor zaradi neenake obravnave ....verjamem, da bi vam tudi kakšen svetovalec pomagal spisati navedeno (free).

looka - 31.07.2006 - 14:21

Obstaja eno mnenje od DURSa v zvezi s tem, lahko se mu povrne, vendar je treba znesek obrutiti.

slovan - 31.07.2006 - 16:28

To ni mnenje DURS-a, ampak tako izhaja iz 3. člena Uredbe o višini povračil stroškov.. ...: Če ima delojemalec pravico do uporabe službenega vozila za privatne namene, se povračilo stroškov za prevoz na delo všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja. Torej delavec ima pravico do povračila stroškov, vendar se od tega zneska obračunajo prispevki/dohodnina.