krpan in druščina postani član

Naslov teme: Rezervni sklad SPL-se sploh črpa?

8685  22.11.2006 - 11:09h / Ostalo / Avtor: Maša / 69 / 4

POzdravljeni,

mene pa zanima, ali je kdo od SPL-a že dobil kak obračun o črpanju sredstev iz rezervnega sklada, v katerega se vplačuje vsak mesec. Tja vplačujemo že od leta 2004, pa še nisem zasledila oziroma dobila kakršnega koli obračuna porabe sredstev iz sklada. Kakšne izkušnje imate drugi?

SIMONA - 22.11.2006 - 11:24

Ja, mi tudi plačujemo za eno stanovanje v rezervni sklad, letos so pa nekaj obnavljali in črpali sredstva iz tega sklada, dobili smo račun od izvajalca oz. upravljalca in gor je pisalo, da se sredstva črpajo iz rezervnega sklada.

p.š. - 22.11.2006 - 11:31

Pri moji stranki tudi - šlo je za urgentno popravilo vodovodne inštalacije, ker so bila ogrožena tudi sosednja stanovanja - sredstva za popravilo so bila črpana iz RS.
Na splošno se ta sredstva črpajo v točno določenih primerih ( po Stanovanjskem zakonu ) - upravljalec vam bo znal razložiti v katerih.

lp

Maša - 22.11.2006 - 12:08

In na računih točno piše, da so sredstva bila črpana iz tega rezervnega sklada?

p.š. - 22.11.2006 - 13:32

Običajno je za vplačila v RS in za črpanja teh sredstev posebna rubrika na računu ( in tudi ne zapade pod evidence DDV ).

lp