krpan in druščina postani član

Naslov teme: Izvršba

2555  29.08.2001 - 11:55h / Ostalo / Avtor: ANTIBRDAVS / 67 / 5

Pa kakšno državo imamo to? Na podlagi vpogleda v stanje ŽR ugotovim, da je izvršba postala pravnomočna. APP dobi izvršbo, dolžnik ne! A mogoče kdo ve, na podlagi katerega zakona (členi, lepo prosim) je možno zaseči dolžnikova sredstva, ne pa da bi dobil dolžnik (vsaj istočasno) z APP pravnomočno izvršbo?

zali - 29.08.2001 - 12:00

Imam enka primer, dobila sem izvršbo, ker ni bilo od nikoder denarja sem prosila APP za pojasnilo zakaj ni nakazila. Od njih dobim odgovor da še izvršbe nimajo ampak so mi za ta stavek izsstavili račun. Izvršbe pa niso morali dobiti ker je dolžnik ni hotel sprejeti. Potem pokličem sodišče,ki mi pove, da po dvakratni vročitvi dolžnik ni hotel sprejeti izvršbe in je sedaj postala avtomatsko pravnomočna če prav je dolžnik ni hotel sprejeti. Je pa drugi problem, njegov račun je blokiran že zelo dolgo. Naredili smo si samo dodatne stroške. Toliko v tolažbo in lep topel pozdrav.

ANTIBRDAVS - 29.08.2001 - 12:12

Hvala lepa, Zali. Vendar v našem primeru ni šlo za izmikanje vročitvi po ZPP, ampak enostavno APP je od sodišča dobila pravnomočni sklep o izvršbi,ki ga je takoj realizirala, dolžnik pa ni dobil nobenega podobnega sklepa (vsaj ne še)!

lea - 29.08.2001 - 13:55

Poznam to.. in sicer smo mi imeli isti primer, šlo se je namreč za pravomočno izvršbo iz tujine, tako da niti DDV niti plače nismo več mogli realizirati..če Vam ta informacija kaj pomaga...tudi mi nismo nobeno informacijo v naprej dobili..
LP

STARI POŠTAR - 30.08.2001 - 00:16

Pravnomočni sklepi nikamor ne potujejo. Pridejo pa sklepi, ki nato postanejo pravnomočni. In APP je to izvedela, vi pa niste vprašali, ker ste mislili, da bodo sodniki za vami hodili. Vprašajte odvetnika. Če nimam prav, se priporočam za poduk. Ne bo zastonj.

Iva - 30.08.2001 - 06:08

Mene pa zanima kaj storiti, če je dolžnik po prejemu sklepa o izvršbi šel v zavestno kršenje Zakona o APPNI (ne polaga inkasa na ŽR) ali speljal finančno poslovanje preko kakega drugega računa, ki v sklepu ni naveden ali pa je direktor celo poslovanje speljal preko drugega poslovnega subjekta z isto dejavnostjo na isti lokaciji, ki je v lasti direktorja dolžnika ali njegovega družinskega člana. Kaj se zgodi, če je v času med vložitvijo predloga za izvršbo in izdako sklepa sodišča dolžnik prenesel ŽR na banko?
Nekaj mi nikakor ni jasno in imam pomisleke. Dolžnik je namreč pravna oseba z dejavnostjo maloprodaja. Ker normalno posluje (vsaj tako izgleda glede na njegovo oglaševanje v medijih), bi se tudi na našem ŽR že moralo kaj poznati, če bi inkaso redno odvajal. Res pa je, da je ime trgovine nekoliko drugačno, zato sumim, da so naredili kakšno "poslovno potezo", saj verjamem, da je naš sklep o izvršbi glede na znesek, njegov ŽR "zapečatil" kar za lep čas.
Ali mi lahko kdo svetuje?
LP