Naslov teme: Prevoz blaga v povezavi z uvozom
4372 04.05.2007 - 09:49h / Ostalo / Avtor: KK / 49 / 2
Prosim za mnenja glede davčne obravnave po zddv v primeru prevoza blaga iz tretjih držav v slo. Prevoz opravi prevozno podjetje s slo id za naročnika s slo id. Iz na primer Švice v slovenijo. Kako mora prevoznik v skladu z zddv obravnavati prevoz na ozemlju tretje države (glede na prevožene kilometre) in nato od vstopa v eu do carinskega skladišča v Sloveniji. Blago nima statusa EU blaga.
Hvala za mnenja
Hvala za mnenja






p.š. - 04.05.2007 - 09:57
To je dilema, za katero sem že sama postavila vprašanje ( 18.4.) in tudi s pomočjo so-klepetalcev prišla do naslednje ugotovitve, ki pa je žal nihče več ni pokomentiral ali potrdil:
menim, da je merilo pri tovrstnih prevozih vključenost prevoza v davčno osnovo pri carinjenju in sicer:
- če je prevoz vključen, velja za oprostitev 13.t.1.odst.50.čl. ZDDV-1 ,
- če prevoz ni vključen , pa velja za neobdavčitev ( in sicer samo za tisti del prevoza, ki je opravljen na ozemlju tretje države ) 1.odst.27.čl.ZDDV-1 ; drugi del poti, opravljen po EU pa je obdavčen z DDV.
Upam, da je tako v redu, če ni, pa prosim, da še kdo poda svojo rešitev.
lp
- 06.05.2007 - 13:48
p.š., se strinjam z vami. V vsakem primeru pa so vsi večji prevozniki in špediterji dobrodošla pmoč glede teh vprašanj. In ponavadi tudi sami izstavijo račun, kot je treba.