krpan in druščina postani član

Naslov teme: DDV

4406  07.05.2007 - 13:30h / DDV / Avtor: wall / 47 / 3

Opravili smo prevajanje za tujo firmo iz Nemčije.Kraj opravljene storitve in uporaba storitve je Slovenija. Kako je z DDV ?

p.š. - 07.05.2007 - 19:10

ZDDV-1, 29.člen

(1) Če se :
...
c) storitve ssvetovalcev,inženirjev,svetovalnih pisarn,odvetnikov in notarjev,revizorjev in računovodij, tolmačev, PREVAJALCEV in podobne storitve ter obdelava podatkov in dajanje informacij;
...

opravijo za naročnika s sedežem izven Skupnosti ali za davčnega zavezanca s sedežem v drugi državi članici, je kraj opravljanja storitev kraj, kjer ima naročnik sedež svoje dejavnosti ali ima stalno poslovno enoto, za katero je storitev opravljena, oziroma če takega kraja ni, kraj, kjer ima stalno prebivališče ali običajno prebiva.


Kar pomeni: če je naročnik vaših prevajalskih storitev zavezanec z ID št.v Nemčiji, je kraj opravljanja storitev Nemčija, zato DDV ne obračunate in na račun zapišete navedbo za oprostitev : DDV ni obračunan na podlagi točke c) 1.odstavka 29.člena ZDDV-1.

lp

MARTIN KRPAN - 08.05.2007 - 09:42

Pozdravljeni, zapisali ste vse korektno...razen... ne gre za oproščen promet, temveč "neobdavčen" promet - kraj je v drugi državi - vsekakor je potrebno zapisati določbo ZDDV-1, zakaj DDV ni bil obračunan. V bistvu izgleda moj zapis dlakocepski, pa vseeno. Za širitev obzorij :).

p.š. - 08.05.2007 - 10:30

O, pozdravljeni Martin !

Smo vas že kar malo pogrešali, ko se poskušamo "ubadati" z vsemi DDV težavami ...

in hvala za vedno dobrodošlo učno snov - saj se rada učim, materije pa tudi ne zmanjka ... :))).

lp