Naslov teme: NAJEM PARKIRNIH MEST
6668 23.08.2007 - 09:06h / Ostalo / Avtor: Mica / 71 / 5
Zanima me ali moramo zaračunati ddv, če oddajamo parkirna mesta fizičnim osebam?
Kaj pa v primeru, da v pogodbi s pravno osebo dajemo v najem poslovni prostor, delavnico in dvorišče? Ali se za vse skupaj lahko zaračuna ddv?
Kaj pa v primeru, da v pogodbi s pravno osebo dajemo v najem poslovni prostor, delavnico in dvorišče? Ali se za vse skupaj lahko zaračuna ddv?






Kika - 23.08.2007 - 09:15
Najem parkirnih mest je obdavčen.
KIRENA - 23.08.2007 - 09:43
Za parkirna mesta in garaže se obračuna DDV, obvezno.
Če pa date v najem poslovni prostor, delavnico... in smete obračunati DDV, razen v primeru, da obe stranki podpišeta izjavo o obračunavanju DDV in jo predf najemom predložita svojima davčnima uradoma. Potem se zaračunava DDV. seveda le v primeru, da sta oba zavezanca za DDV, sicer izjava odpade.
brne - 23.08.2007 - 11:13
Kirena :Potem se zaračunava DDV. seveda le v primeru, da sta oba zavezanca za DDV -
V prejšnjih debatah je bila teza, da je še dodaten pogoj: da ne izračunavata odbitnega deleža. Je to res?
KIRENA - 23.08.2007 - 11:34
Če ste kupili parkirišča in si obračunali vstopni DDV in sedaj dajate parkirišča v najem (z obračunanim DDV) je vse OK.
Če ste pa kupili poslovni prostor in si obračunali celoten vstopni DDV, sedaj pa opravljate dejavnost oddajanja v najem, brez DDV, bi morali popraviti vstopni DDV (VRNITI) in si ga obračunavati 20 let, vsakič v mesecu, ko ste prostor kupili. Če pa najemnik podpiše izjavo za obračunavanje DDV pri najemnini, potem je tudi vse OK.
Vprašanje je torej če je odbitni delež zaradi dela dejavnosti oddajanja v najem.
Mica - 23.08.2007 - 13:56
KAJ PA DVORIŠČE ALI JE TUDI BREZ DDV?