krpan in druščina postani član

Naslov teme: oprostitev ddv po 82.čl

6674  23.08.2007 - 12:11h / DDV / Avtor: lauro / 77 / 1

pri izvozu si oproščen ddv-ja in kot dokazilo je pisni spremni dokument (sil). v primeru, ko je carinska deklaracija vložena elektronsko, je dokazilo elektronsko sporočilo carinskega urada izvoza iz aplikacije "aes", ki se pošlje deklantu.
moje vprašanje: smo izvozniki, ki pa nismo vključeni v carinski inf.sistem. za nas te usluge dela špediter. on vloži elektronsko deklaracijo in pridobi tudi ,seveda, v elektronski obliki dokaz, da je blago prešlo eu mejo. kaj moramo sedaj imeti pa mi, kot izvozniki v rokah, ker rip povezave nimamo, baje pa, da špediter ne sme izpisovati "aes" sporočil.nujno.hvala.

jaz - 23.08.2007 - 12:30

Poglejte dopis CURS:www.carina.gov.si/fileadmin/curs.gov.si/pageuploads/INFORMACIJE/E_carina/Dokazilo_o_iznosu_blaga_iz_carinskega_obmocja_Skupnosti.pdf

in DURS:www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_dodano_vrednost_pojasnila/oprostitve_ddv/dokazilo_o_iznosu_blaga_iz_skupnosti/