Približno 1x na dva meseca kupimo nekaj pijače in jo damo na gradbišče za šefe. To poknjižimo na reprezentanco. Ali lahko odbijemo ddv?
Barca - 10.01.2008 - 10:32
NE
brat od brivca - 10.01.2008 - 11:59
Če šefi napišejo poročilce, da so pijačo stankali poslovnim partnerjem tem in tem, lahko. lp
brat od brivca - 10.01.2008 - 13:12
brat od brivca : ------------------------------- Če šefi napišejo poročilce, da so pijačo stankali poslovnim partnerjem tem in tem, lahko.
Popravek zaradi površnosti : to velja, da sploh lahko gre na reprezentanco. DDV NE. lp
brat od brivca - 10.01.2008 - 12:01
... če pa je preventiva za terence, da se ne prehladijo, pa na 100% stroške, če imate v oceni tveganja delovnega mesta. lp
Matjaž K - 10.01.2008 - 14:15
Če pa je špirit, da vodošpric za tovornjake ne zamrznem, pa je tudi DDV odbiten.
alja - 10.01.2008 - 15:15
Ali je poslovni partner samo direktor neke firme ali tudi šef-vodja gradbišča, nadzorni,...?
brat od brivca - 10.01.2008 - 15:39
Samo da ni na vaši plačilni listi. lp
Matjaž K - 11.01.2008 - 07:51
Ne bo držalo.
Če firma kupi smirnoff in ga da otrokom od nadzornih (otroci niso zaposleni v firmi), da se bodo otroci lahko poceni v petek zadeli, potem je to v rubriki boniteta pri nadzornem.
brat od brivca - 11.01.2008 - 08:46
tudi šef-vodja gradbišča, nadzorni...
Mišljeno je bilo za navedene primere, če niso njihovi. (Res bi se pod ... lahko skrivali otroci nadzornih. Spet sem bil premalo natančen - forum ni Uradni list in jaz nisem Bajuk, moram bolj paziti!) Lepo jutro in še kako iskrico, da prežene meglo! lp
alja - 11.01.2008 - 10:46
Matjaž K od vas pa res nisem pričakovala takšnega odgovora. Otrok nisem nikjer omenila. Če pa damo nekaj pijače na gradbišče namesto dajih vozimo v gostilne je tudi za nas ugodnejše. Imate pač to srečo da ne delate v gradbeništvu kjer vsi od šefov samo čakajo da bi kaj dobili. Pa četudi, a ti so telo zelo redki, samo kavo. A problem ni v eni kavi ali kozarcu vina, problemje v tem, da jih je veliko. Če pa tega ni pa lahko pozabiš tudi na to da boš delal za njih. Pa lep dan še naprej.
brat od brivca - 11.01.2008 - 13:07
Alja, Matjaž je samo ironično komentiral moj pomankljiv odgovor. Ne jemljimo vsega krvavo resno! Na zdravje - magari samo s čajem! lp
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
Barca - 10.01.2008 - 10:32
NE
brat od brivca - 10.01.2008 - 11:59
Če šefi napišejo poročilce, da so pijačo stankali poslovnim partnerjem tem in tem, lahko. lp
brat od brivca - 10.01.2008 - 13:12
brat od brivca :
-------------------------------
Če šefi napišejo poročilce, da so pijačo stankali poslovnim partnerjem tem in tem, lahko.
Popravek zaradi površnosti : to velja, da sploh lahko gre na reprezentanco.
DDV NE. lp
brat od brivca - 10.01.2008 - 12:01
... če pa je preventiva za terence, da se ne prehladijo, pa na 100% stroške, če imate v oceni tveganja delovnega mesta. lp
Matjaž K - 10.01.2008 - 14:15
Če pa je špirit, da vodošpric za tovornjake ne zamrznem, pa je tudi DDV odbiten.
alja - 10.01.2008 - 15:15
Ali je poslovni partner samo direktor neke firme ali tudi šef-vodja gradbišča, nadzorni,...?
brat od brivca - 10.01.2008 - 15:39
Samo da ni na vaši plačilni listi. lp
Matjaž K - 11.01.2008 - 07:51
Ne bo držalo.
Če firma kupi smirnoff in ga da otrokom od nadzornih (otroci niso zaposleni v firmi), da se bodo otroci lahko poceni v petek zadeli, potem je to v rubriki boniteta pri nadzornem.
brat od brivca - 11.01.2008 - 08:46
tudi šef-vodja gradbišča, nadzorni...
Mišljeno je bilo za navedene primere, če niso njihovi. (Res bi se pod ... lahko skrivali otroci nadzornih. Spet sem bil premalo natančen - forum ni Uradni list in jaz nisem Bajuk, moram bolj paziti!) Lepo jutro in še kako iskrico, da prežene meglo! lp
alja - 11.01.2008 - 10:46
Matjaž K od vas pa res nisem pričakovala takšnega odgovora. Otrok nisem nikjer omenila. Če pa damo nekaj pijače na gradbišče namesto dajih vozimo v gostilne je tudi za nas ugodnejše. Imate pač to srečo da ne delate v gradbeništvu kjer vsi od šefov samo čakajo da bi kaj dobili. Pa četudi, a ti so telo zelo redki, samo kavo. A problem ni v eni kavi ali kozarcu vina, problemje v tem, da jih je veliko. Če pa tega ni pa lahko pozabiš tudi na to da boš delal za njih.
Pa lep dan še naprej.
brat od brivca - 11.01.2008 - 13:07
Alja, Matjaž je samo ironično komentiral moj pomankljiv odgovor. Ne jemljimo vsega krvavo resno! Na zdravje - magari samo s čajem! lp