Sem s.p. in bom obračun ak. doh. oddala do 31.3. Kaj pa olajšave za otroke? Ali lahko že do 31.1.2007 javim DURSU
HANI - 26.01.2008 - 10:14
Ta olajšava, ki jo moramo oddati do 31.01. velja za celoletne dohodke - sintetične. Če nameravete otroka uveljavljati na letnem nivoju je priporočljivo to narediti. Če pa želite samo pri izračunu davka iz dejavnosti, pa upoštevate samo pri tem obračunu in velja samo tam pri davku iz dejavnosti. Morebiti imate poleg dohodka iz dejavnosti še druge dohodke. V kolikor ste popoldanec, pa morate ugotoviti, ali že mogoče kjer drugje na uveljavljate ali splošne ali posebne olajšave za družinske člane.
Upokojensko delo po ZUTD-A/B
Izračunaj svoj dohodek - obračun začasnega ali občasnega dela upokojencev. Davkoplacevalci.com
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Davčne knjige v elektronski obliki!
Edina slovenska davčna knjižnica v elektronski obliki. e-DELUX knjige
HANI - 26.01.2008 - 10:14
Ta olajšava, ki jo moramo oddati do 31.01. velja za celoletne dohodke - sintetične.
Če nameravete otroka uveljavljati na letnem nivoju je priporočljivo to narediti.
Če pa želite samo pri izračunu davka iz dejavnosti, pa upoštevate samo pri tem obračunu in velja samo tam pri davku iz dejavnosti.
Morebiti imate poleg dohodka iz dejavnosti še druge dohodke.
V kolikor ste popoldanec, pa morate ugotoviti, ali že mogoče kjer drugje na uveljavljate ali splošne ali posebne olajšave za družinske člane.