Kako davčno ravnati če študent uporablja službeni mobi?
Hvala in lep petek
valat - 01.03.2008 - 07:35
Če uporablja mobitel izključno za poslovne namene, potem to ni nobena posebnost - knjižite stroške telefona.
Primerjava: študent pri delu, za katerega ste ga najeli, uporablja vaš (službeni) računalnik. Tudi te uporabe ne boste posebaj prikazovali in zaračunali.
Drugače je, če študent uporablja lastna sredstva (telefon, avto, svoj računalnik,...) in mu želite te stroške plačati. V tem primeru se poveča znesek dela študenta.
Lep pozdrav!
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
valat - 01.03.2008 - 07:35
Če uporablja mobitel izključno za poslovne namene, potem to ni nobena posebnost - knjižite stroške telefona.
Primerjava: študent pri delu, za katerega ste ga najeli, uporablja vaš (službeni) računalnik. Tudi te uporabe ne boste posebaj prikazovali in zaračunali.
Drugače je, če študent uporablja lastna sredstva (telefon, avto, svoj računalnik,...) in mu želite te stroške plačati. V tem primeru se poveča znesek dela študenta.
Lep pozdrav!