Naslov teme: otroci pri s.p.
2249 04.03.2008 - 22:56h / Ostalo / Avtor: miška / 48 / 4
ali razmišljam prav, ali se pri s.p." popoldancu" lahko upošteva otrok v olajšavi za družinske člane, čeprav je drugje redno zaposlen (ne vem pa ali ima otroka med letom v olajšavi)
Vpisala bi ga zato, da bi imel manše redne masečne akontacije. Pri dohodnini se bo pa itak poračunalo
Prosim za mnenje HVALA
Vpisala bi ga zato, da bi imel manše redne masečne akontacije. Pri dohodnini se bo pa itak poračunalo
Prosim za mnenje HVALA






knap - 05.03.2008 - 06:58
Še moje podvprašanje. Imam s.p. popoldanca, ki otrok med letom ni imel v olajšavi - ali naj jih damo v Napoved za odmero davkov iz dohodkov iz dejavnosti. Seveda mu v tem primeru tudi v letu 2008 pri plači ne smejo upoštevati olajšave, ampak si jo bo konec leta upošteval pri s.p. Ali morda kdo to ve ali bomo vprašali kar na davčno?
saba - 05.03.2008 - 07:38
Če ga nima upoštevanega pri plači ga daste normalno v davčni obračun.
ice - 05.03.2008 - 07:57
Pri popoldancu je to z mojega vidika nesmisel,ker ima tako in tako pozneje kar veliko doplačilo dohodnine glede na dejstvo da se mu prišteje še njegov OD. Kaj pa v primeru da je otrok delal preko študenta ter sam porabil splošno olajšavo za katero ste ga vi oveljavili?Kaj če se med letom zaposli?
lp
novinc - 05.03.2008 - 08:46
Za koga bi bil nesmisel, če bi ga Bajuk kreditiral do plačila končnega obračuna dohodnine?