Naslov teme: elektronsko oddjanje
3833 23.04.2008 - 22:51h / Ostalo / Avtor: pgd / 54 / 10
Prosim tiste, ki veste; ali smo tudi s.p.-ji s 01.07.2008 dolžni oddajati obračune prispevkov in plačilne liste za zaposlene elektronsko, ali to velja (zaenkrat) samo za d.o.o.-je?Hvala že vnaprej za odgovore.




p.š. - 24.04.2008 - 07:57
Čeprav bo moje mnenje deležno (spet) popravka, menim, da padejo "not" tudi s.p.-ji. O tem si lahko preberete več na spletni strani DURS-a na osnovni strani pod aktualno : Izkazovanje davčnega odtegljaja individualno po davčnem zavezancu , kjer je zapisano vse o individualnih REK obrazcih .
lp
Brina - 24.04.2008 - 08:25
Se strinjam s p.š., ker verjamem, da bo pravilnik še enkrat "povozil zakon" kakor se popularno temu reče.
lp
Matjaž K - 24.04.2008 - 08:51
Enako (edino malce drugače ubesedeno:
vem da je Pravilnik povozil ZDavP-2, čeprav temu nerad verjamem - očitno je v RS zakon dober samo v tistem delu, ko državi/organu prinaša koristi - ko pa gre z apravice zavezanca pa se "zgodi" sprenevedanje)
- 25.04.2008 - 07:49
A mislite na pravico zavezanca, da na roko piše obrazce in jih nosi na pošto?
valat - 24.04.2008 - 08:48
V navodilih o izpolnjevanju obrazcev je izrecno navedeno, da velja elektronsko poročanje tudi za s.p.
(navodilo je priloga ULRS)
Lep pozdrav!
brat od brivca - 24.04.2008 - 17:30
Na dursu maščevalnost pač dominira nad prav(ic)oljubnostjo (kajne, g.IS, da primer P. ni izbruhnil kar dvakrat zaradi akutnega iskanja pravice?); poslovanje mojih strank in moje računovodenje nista ravno zgled brezhibnosti - v steku teh dveh danosti si žal ne morem privoščiti (pa če me še tako mika), da bi skušal dokazati z davkoplačevalsko nepokorščino, da so določila pravilnika glede spjev, mikrčkov in malčkov zaradi nasprotja z zakonom neveljavna. lp
pgd - 24.04.2008 - 09:36
Najlepša hvala vsem za vaše cenjene odgovore. Zdaj moram pa v akcijo, da za vse stranke hitro dobim pooblastila o elektronskem oddajanju.
L. - 24.04.2008 - 12:22
Boljše kot pooblastilo o elektronskem oddajanju bi bila izražena zahteva, da DURS na svojih spletnih straneh inštalira program za izračun plač, da nam ne bo potrebno prenašati podatkov iz enega programa v drugega, potem pa bodo verjetno imeli že končno vse podatke pri sebi. Glede na to, da nas - zavezance -gnjavijo z nekakšnim varovanjem osebnih podatkov in podobnim blebetanjem, svoje podatke dajemo na pladnju na internet na kvazi nedostopen portal. Živele bedarije
alenčica - 24.04.2008 - 13:42
Nikar tako! Saj varujejo naše osebne in druge podatke. No ja, včasih kaj uide, ampak ne glejte na malenkosti!
Neja - 25.04.2008 - 10:40
Včasih se mi zdi, da iz muhe delate slona.
Sama oddajam elektornsko (le za d.o.o., za s.p. samo DDV, saj drugih tekočih podatkov žal še ne morem) že najmanj dve leti in stvar je sila preprosta. Program generira ustrezni obrazec, jaz ga v e-davke uvozim in to je to. Edino kar je pri vsej stvari moteče in pri tem Durs nima nič, je dejstvo, da morajo stranke sporočat datume nakazil, na kar rade pozabijo, potem jih je treba opominjat,.....ampak tudi to gre, le obrazci se včasih posledično oddajo z zamudo.
Ne vem zakaj takšen bav bav je to elektronsko oddajanje? Navsezadnje lahko to opravljajo tudi stranke same, na osnovi papirnatih obrazcev...
Dajmo bit malo bolj sodobni!