krpan in druščina postani član

Naslov teme: Uredba, ki začne veljati 1.8.2008

6194  19.08.2008 - 14:26h / Ostalo / Avtor: Lea / 49 / 4

Povračilo stroškov prehrane med delom,                                            6,12 eura

Povračilo stroškov prehrane  med nadurnim delom na 10 ur                 0,76 ura

Povračilo stroškov prevoz na delo in iz njega, če ni javnega prevoza     0,18 eura

Povračilo stroškov prevoza na službenem potovanju                             0,37 eura

Terenski dodatek                                                                                4,49 eura

FRANJA - 19.08.2008 - 20:59

Ja in kaj?Od 1.8.08 lahko te zneske uporabljate in se ne vštevajo v davčno osnovo.Jaz bom pri tistih ,ki imajo v pog.o zaposlitvi v enem  od členov napisano,da je delavec upravičen do povračila stroškov v zvezi z delom po veljavni Uredbi ,to upoštevala.V ostalih primerih pa bom upoštevala veljavno kolektivno pogodbo.Ne vem,če je to ravno pravi  odgovor  na vašo navedbo,toda to je to.
Lp

Jože - 20.08.2008 - 10:02

Praviloma naj bi bili delavci v družbi obravnavani enako, saj jim ni dovoljeno kratiti določenih pravic, razen poslovodna struktura.

FRANJA - 20.08.2008 - 10:15

Jože,malo nerodno sem napisala.Imam knj.servis in več komitentov,ki zaposlujejo delavce in prav tako pač pri vsakem uporabljam kol.pog.za njegovo dejavnost.Tistim,ki pa niso "zabetonirani" z minimalno plačo in čim manj povračil(najraje delavcu ne bi nič dali-nažalost so tudi taki)pač predlagam,da se v pog.o zaposlitvi napiše ,da se za povračila upošteva  veljavna Uredba in povračila stroškov po tej uredbi(saj je bolj ugodno za delavca).In s tem ne kratim pravic .
Lp

T. - 20.08.2008 - 15:02

Mi imamo v Pravilniku, da se izplačuje po Uredbi. Problem nastane. ko imamo potne naloge v IS, zadnji dan službene poti je datum knjiženje  - in na te datume so vezane višine dnevnic. Izplačilo pa je avgusta - pa smo tam, premajna dnevnica za delavce. In nimamo kaj, razen da bi ročno preračunavli .....To je pa tehnologija.