Naslov teme: Izkoriščanje delavcev????
8162 19.11.2008 - 08:49h / Ostalo / Avtor: Kaja / 50 / 3
Imam delodajalca ,ki ima zaposlenega delavca za 8 ur na teden.Ko pa mu obračunava dnevnice in potne stroške se iz potnih nalogov vidi da delavec krepko presega kvoto ur na teden in mesec.Kakšna je pravna podlaga zakona , ker delodajalec trdi , da se je z delavcem pač dogovoril za fiksno izplačilo.Nadur mu ne plačuje niti jih ne evidentira??????






Stari poštar - 19.11.2008 - 09:21
Ali je to vaš problem? Pravne podlage seveda ni, lahko ga pa priporočite davkarjem in delovni inšpekciji. Pa še nekaj ste pozabili povedati. Skoraj gotovo je, da mu plačuje minimalca.
- 19.11.2008 - 15:37
Preden ga boste prijavili, raje vprašajte delavca, da ne bo zaradi vas ob tako "izkoriščevalsko" službo.
val4 - 20.11.2008 - 08:49
Kaja jaz vas čisto razumem, mene včasih želodec boli, ko vidim kaj delajo. Pa imajo delovne inšpekcije(cca. 2 x v letu) pa nepravilnosti ne ugotovijo. Jaz delodajalcu ob vsaki priliki povem kakšno "škodo" dela delavcu in tudi sebi. Pa sem enega malo preveč "sekirala" in si je našel drug servis, ki mu da v stroške dnevnice , ločeno življene (nič mu ne priprada).
Sem vesela, da sem se take stranke rešla. Ampak on meni očita nepravilnost oz. neznanje, ker mu nisem hotela dajat v stroške ločeno življenje, in komplicirala pri dnevnicah in kilometrinah. Novi servis mu to vse daje v stroške - preverjeno. Pa še dosti večji račun mu izstavijo.
Ne se sekirat.
Lep dan